Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIDATA - japońskie serwery w dystrybucji Audio Atelier (20.12.2017)

W listopadzie na nasz rynek weszły produkty marki fidata, należącej do japońskiej firmy I-O Data. Polskim dystrybutorem jest Audio Atelier.

Jak na razie dostępne są dwa spokrewnione ze sobą serwery plików audio. Model HFAS1-S10U (cena 33.990 zł) dostępny jest w Europie tylko w wersji srebrnej. Natomiast HFAS1-XS20U (cena 39.990 zł) dostępny jest w wersji srebrnej i czarnej. W przyszłym roku w ofercie będą też kable LAN i USB.

Serwery HFAS1 mają wbudowane dyski SSD do przechowywania plików. Na wyposażeniu są dwa gniazda Ethernet, jedno pozwala ściągać pliki audio z sieci lokalnej, a drugie przekazać sygnał cyfrowy do odtwarzacza sieciowego. Przez gniazdo USB można przesłać sygnał do USB-DAC-a, a także można przez to samo gniazdo zgrać pliki z dysku czy pamięci. Po podłączeniu zewnętrznego napędu optycznego USB można ripować płyty CD, czy też po prostu je odtwarzać.

W serwerach HFSA1 wykorzystywane jest oprogramowanie Twonky Server. Zapewniono też kompatybilność z DLNA i UPnPAV. Wspierane jest odtwarzanie bez przerw (gapless).

Model HFAS1-S10U ma dwa dyski SSD o pojemności 500GB każdy. Droższy serwer HFAS1-XS20U ma cztery dyski SSD 500GB i oprócz tego dyski te pracują w innej konfiguracji. Zastosowano technikę nazwaną X-Cluster Storage Technology gdzie dane są rozdzielane na dwa dyski i zawsze dwa dyski pracują równolegle by wyrównać obciążenie zasilacza. Oprócz tego HFAS1-XS20U ma też liniowe kondycjonery zasilania i masywniejszą obudowę od tańszego krewniaka.

Dane techniczne serwerów HFAS1-S10U i HFAS1-XS20U:

[zdjęcie serwera fidata HFAS1-S10U / HFAS1-XS20U]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl