Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAN D'AGOSTINO - wzmacniacz mocy Progression Stereo (30.11.2017)

Na nasz rynek wszedł stereofoniczny wzmacniacz mocy Dan D'Agostiono Progression Stereo. Standardowe wykończenie obudowy obejmuje kolor srebrny i czarny, ale na zamówienie dostępne są dowolnie wybrane kolory. Cena detaliczna wynosi 108.240 zł (dystrybucja Audiofast).

Wprowadzenie modelu Progression Stereo poszerza liczbę modeli w serii Progression. Nowa końcówka wykorzystuje technologię Super Rail, po raz pierwszy zastosowaną we wzmacniaczu Progression Mono. Każdy wzmacniacz wyposażony jest w dwie szyny napięcia zasilającego (dodatnią i ujemną), a sygnał audio zmienia się pomiędzy napięciami szyn, nigdy jednak nie wykorzystuje w pełni całej rozpiętości napięć. Natomiast Super Rail stosuje wyższe napięcia zasilające w sekcji bezpośrednio przed tranzystormai końcowymi, co pozwala lepiej wykorzystać zakres napięć na szynach zasilania tranzystorów wyjściowych.

Transformator zasilacza o mocy 3.000VA współpracuje z zespołem kondensatorów o pojemności 400.000uF. Stopień sterujący jest w pełni komplementarny. W stopniach wyjściowych pracuje łącznie 48 tranzystorów mocy, po 24 na kanał. Specyfikacja mocy jest podawana bardzo konserwatywnie. Według danych producenta moc oddawana na obciążeniu 8Ω jest podwajana na 4Ω, a na 2Ω jest zwiększana 4-krotnie.

Do chłodzenia wykorzystywane są radiatory bazujące na rurkach Venturiego, tak samo jak we wzmacniaczach Momentum. W celu wykonania pojedyczego radiatora frezowany jest blok aluminium o wadze 22kg. Powstały w ten sposób układ odprowadzania ciepła jest bardzo efektywny. Pomimo swej potężnej mocy Progression Stereo nagrzewa się bardzo umiarkowanie.

Chassis jest wykonane z anodyzowanego aluminium. Na przedniej ściance znajduje się wychyłowy miernik mocy, którego wygląd inspirowany jest tarczami szwajcarskich zegarków.

Dane techniczne wzmacniacza Progression Stereo:

[zdjęcie wzmacniacza Dan D'Agostino Progression Stereo]
[zdjęcie wzmacniacza Dan D'Agostino Progression Stereo - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl