Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DCS - hi-endowy odtwarzacz płyt i plików Vivaldi One (29.11.2017)

Vivaldi One to opracowany na trzydzieste urodziny firmy dCS cyfrowy odtwarzacz płyt i plików, wyprodukowany jedynie w 250 indywidualnie numerowanych egzemplarzach. Cena detaliczna wynosi 281.880 zł (dystrybucja Audiofast).

Vivaldi One w jednej obudowie łączy transport płyt SACD/CD z przetwornikiem Ring DAC najnowszej generacji i układem strumieniowania sieciowego.

Wykonana z lotniczego aluminium obudowa Vivaldi One może być pokryta czarnym lub białym lakierem fortepianowym. Za jego nakładanie odpowiedzialne jest rodzinne brytyjskie przedsiębiorstwo HQ Lacquer, założone w 1986 roku i szczycące się wysoką jakością usług. Każda z warstw precyzyjnie nakładanego lakieru jest suszona przez wiele dni w specjalnych warunkach, co w efekcie prowadzi do uzyskania lustrzanej gładkości całej obudowy. Obudowa Vivaldi One może być również opcjonalnie pokryta 24-karatowym złotem przez firmę FH Lambert Ltd. Charakterystycznym elementem wzorniczym są delikatne krzywizny przedniej ścianki obudowy.

Vivaldi One wyposażony jest w transport płyt SACD i CD Esoteric VRDS Neo. Może pracować jak konwencjonalny konwerter CA odbierający sygnał cyfrowy z zewnętrznego źródła lub pobierać pliki audio poprzez rożne wejścia. Do dyspozycji jest gigabitowe wejście sieciowe, asynchroniczne wejście USB, wejścia AES, BNC oraz S/PDIF. Zastosowana platforma cyfrowa obsługuje sygnał PCM do 24-bitów/384kS/s, DSD do DSD128 (natywne i DOP). Wspierane są również wszystkie kodeki bezstratne, w tym MQA. Vivaldi One może odtwarzać muzykę z dysków NAS, internetowych serwisów strumieniowych takich jak TIDAL i Spotify Connect, a także z urządzeń Apple poprzez Airplay. Vivaldi One jest też urządzeniem Roon Ready.

Na wyposażeniu jest cyfrowa regulacja głośności. Oprócz tego poziomy na wyjściach analogowych mają kilka nastaw, co w połączeniu z cyfrową regulacją głośności ułatwia optymalne sterowanie wzmacniaczy mocy.

Kluczowe pod wzgldem technicznym elementy urządzenia to przetwornik cyfrowo-analogowy Ring DAC, platforma przetwarzania cyfrowego i zespół zegarowy - wszystkie te układy w najnowszej wersji. Przetwornik typu RingDAC pojawił się po raz pierwszy w studyjnych urządzeniach dCS przed prawie trzydziestu laty. Od tej pory jest stale udoskonalany i rozwijany. Zastosowany w Vivaldi One Ring DAC 2.0 oferuje możliwości obliczeniowe oraz szybkość pracy dwa razy większą od poprzednich generacji. Przetwarzające sygnał układy FPGA są programowane przez dCS i w przyszłości będzie możliwe aktualizacja ich kodu sterującego.

Dane techniczne dCS Vivaldi One:

[zdjęcie odtwarzacza dCS Vivaldi One]
[zdjęcie odtwarzacza dCS Vivaldi One - zbliżenie wersji pozłacanej]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl