Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIO RESEARCH - lampowy wzmacniacz mocy VT80SE (28.11.2017)

Firma Audio Research przedstawiła nowy wzmacniacz mocy z serii Foundation - VT80SE. Był on prezentowany w Warszawie w trakcie wystawy Audio Video Show 2017. Jego cena detaliczna w Polsce to 49.999 zł (dystrybucja Horn Distribution).

W stosunku do starszego modelu VT80 wprowadzono sporo zmian. Wszystkie one mają prowadzić do jednego celu jakim jest lepsza jakość dźwięku. W VT80SE polepszono warunki pracy urządzenia, lampy KT120 zastąpiono KT150, czyli wyższym odpowiednikiem. Lampy KT150 są stosowne w wyższych modelach wzmacniaczy Audio Research (między innymi w VSi75 oraz REF 750SE) i producent jest przekonany o ich przewadze. Średnia żywotność tych lamp to 3.000 godzin. VT80 został pierwotnie zaprojektowany z KT120, ale oba typy lamp można stosować zamiennie. Montowane we wzmacniaczach Audio Research KT150 są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi. Są one testowane i podlegają procesowi pomiaru parametrów, a także 48-godzinnego wygrzewania. Następnie są łączone w zestawy. Według materiałów producenta zastosowana procedura Certified Matched jest 10-krotnie bardziej rygorystyczna od standardowych.

Automatyczna regulacja polaryzacji lamp (BIAS) pozwala na stosowanie w VT80SE również lamp KT120. Obwody wzmacniacza będą dostosowywały się natychmiast po zainstalowaniu jednego z dwóch ich typów. Każda lampa została zabezpieczona bezpiecznikiem, który w razie potrzeby można łatwo wymienić.

Oprócz wspomanianych dwóch par lamp KT150 w sekcji wyjściowej, w sekcji wejściowej pracują dwie lampy 6H30.

Wzmacniacz ma odczepy dla kolumn o impedancji 8Ω oraz 4Ω. Do wyboru aktywnego wejścia (symetryczne XLR, niesymetryczne RCA) służy przełącznik na tylnej ściance. Na wyposażeniu jest też port RS232 dla sygnałów sterujących i wejście wyzwalacza 12V.

Opcjonalna osłona lamp może być używana zarówno z zestawem lamp KT150 jak i KT120. Jej wielkość zapewnia wystarczającą przestrzeń dla optymalnego chłodzenia.

Dane techniczne wzmacniacza mocy Audio Research VT80SE:

[zdjęcie wzmacniacza mocy Audio Research VT80SE]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Audio Research VT80SE - z osłoną]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Audio Research VT80SE - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl