Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PERREAUX - zaawansowany wzmacniacz zintegrowany 255i (27.11.2017)

Nowozelandzka firma Perreaux dodała do swojej oferty wzmacniacz 255i. W bazowej wersji jest on wyposażony w wejścia liniowe, a opcjonalnie można zainstalować moduły do obsługi źródeł cyfrowych i gramofonów.

255i zastępuje w ofercie Perreaux eloquence 250i. Producent opisuje swój nowy model jako najlepszy wzmacniacz zintegrowany w historii firmy. Pierwotnie celem było tylko poprawienie modułu cyfrowego z 250i. Jako punkt wyjścia dla tego projektu posłużył przedwzmacniacz/DAC Perreaux DP32 oparty na 32-bitowym przetworniku ESS Technology SabreReference ES9018. Zdecydowano się też na wysokojakościowy interfejs USB z izolacją galwaniczną i zastosowano chipset X-MOS. Kiedy projekt udoskonalonej sekcji cyfrowej był prawie ukończony nadeszła informacja o zbliżającym się debiucie nowego, szczytowego przetwornika ESS. Ponieważ wydawało się, że nowy przetwornik ESS będzie mógł łatwo zastąpić ES9018 w istniejącym projekcie zapadła decyzja by spróbować jego aplikacji. W praktyce okazało się, że wbrew oczekiwaniom, nowy przetwornik wymagał zasadniczej zmiany projektu, głównie ze względu na większe wydzielanie ciepła i większe wymagania wobec zasilacza. Jeszcze raz przeprojektowano więc układy tak aby dostosować się do przetwornika ES9038PRO.

Potężna MOS-FET-owa sekcja wzmacniacza mocy w klasie AB nie uległa większym zmianom w stosunku do poprzednika. Zwiększono jednak pojemość 8 głównych kondensatorów filtrujących z 5.600 na 6.800uF i zastosowano najlepsze kondensatory małosygnałowe jakie udało się znaleźć na rynku. Wzmacniacz ma łącznie trzy transformatory obsługujące 4 osobne zasilacze.

Perreaux 255i ma 4 wejścia liniowe niesymetryczne RCA, jedno wejście symetryczne XLR, dodatkowe wejście mini-jack i wejście bezpośrednio na końcówkę mocy. Natomiast zestaw wyjść obejmuje podwójne terminale głośnikowe, wyjście słuchawkowe, wyjście z przedwzmacniacza i wyjście liniowe.

Opcjonalny moduł cyfrowy ma dwa wejścia koncentryczne, dwa optyczne i jedno USB typ B z galwaniczną izolacją. Wejścia koncentryczne są transformatorowo sprzęgane.

Opcjonalny moduł gramofonowy może obsługiwać zarówno wkładki MM (impedancja 47kΩ, wzmocnienie 40dB) jak i MC (impedancja 100Ω, wzmocnienie 60dB).

Regulacja głośności to analogowy układ krokowy (skok 0,5dB) sterowany mikroprocesorowo. Wzmacniacz ma układy zabezpieczeń. Są one sterowane mikroprocesorowo i według danych producenta nieinwazyjne w stosunku do toru sygnału audio. Zabezpieczenia obejmują zasilanie (soft-charge), nadmierny prąd, nadmierną temperaturę, składową stałoprądową (DC offset), wewnętrzny zasilacz prądu zmiennego i bezpiecznik prądu stałego.

Zmieniono też wygląd zewnętrzny i sposób pracy wyświetlacza. Minimalistyczna bryła w większym stopniu bazuje na kątach prostych. Natomiast w chwili zmiany głośności nastawa jest przejściowo prezentowana w powiększeniu na całej powierzchni wyświetlacza. Można też instalować różne kupione osobno stopki antywibracyjne, zarówno w wariancie z 4 jaki w wariancie z 3 punktami podparcia.

Dane techniczne wzmacniacza Perreaux 255i:

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Perreaux 255i]
[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Perreaux 255i - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl