Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - wzmacniacz zintegrowany PM8006 (25.11.2017)

Marantz zaprezentował wzmacniacz zintegrowany PM8006. Będzie on dostępny w kolorze czarnym oraz srebrno-złotym od grudnia 2017, w cenie 4.995 złotych (dystrybucja Horn Distribution).

PM8006 to klasyczny, zintegrowany wzmacniacz analogowy o mocy 70W/8Ω na kanał. Został on wyposażony w całkowicie nowy przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM. Od nowa zaprojektowano też sekcję przedwzmacniacza z elektryczną regulacją głośności zapewniającą wysoką dokładność. Produkcją urządzenia zajmuje się fabryka Shirakawa w Japonii.

Producent podkreśla wysoką jakość sekcji gramofonowej Marantz Music Phono EQ. Jest to układ dwustopniowy z modułami HDAM (Marantz Hyper-Dynamic Amplifier Modules) oraz tranzystorami JFET (Junction gate Field-Effect Transistors). W torze nie ma kondensatorów sprzęgających. Zapewniono bardzo niski poziom zniekształceń. Krzywa korekcyjna RIAA jest realizowana przez moduły HDAM, a wzmocnienie zapewnia wysokiej jakości wzmacniacz op-amp klasy A.

Nowa sekcja regulacji głośności ma zapewnić dokładną równowagę kanałów. Wykorzystano analogowe pokrętło głośności sterującego elektroniczną regulacją za pomocą mikroprocesora.

Oprócz wspomnianego wejścia gramofonowego MM jest też do dyspozycji 5 wejść liniowych i wejście bezpośrednio do sekcji wzmacniacza mocy. Na wyposażeniu jest wyjście słuchawkowe, wyjście z przedwzmacniacza oraz wyjście do magnetofonu, co ułatwia ewentualną rozbudowę systemu i/lub integrację z systemem kina domowego.

PM8006 wyposażony został w regulację barwy tri-tone, z osobną regulacją dla tonów niskich, średnich i wysokich. Jest też regulacja balansu i wejście oraz wyjście dla sygnałów zdalnego sterowania.

Dwa zestawy produkowanych na zamówienie terminali głośnikowych Marantz SPKT-1+ można włącząć/wyłączać przełącznikami A/B na przedniej ściance. Terminale głośnikowe zostały wykonane z masywnego mosiądzu pokrytego grubą powłoką srebra. Główne przyłącza głośnikowe zostały zamontowane niżej, bliżej głównych obwodów, aby skrócić ścieżkę sygnału. Gniazda RCA wejść/wyjść audio są pozłacane.

Wzmacniacz ma bufor sygnału wejściowego, co zmniejsza jego zależność od charakterystyki podłączonych źródeł. Model PM8006 jest zasilany przez podwójnie ekranowany transformator toroidalny zamontowany na trójwarstwowej płycie nośnej obudowy, która ma też nowo opracowane nóżki antywibracyjne.

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Marantz PM8006]
[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Marantz PM8006 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl