Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

QED - kabel głośnikowy XT25 (24.11.2017)

Firma QED zaprezentowała nowy kabel głośnikowy XT25. Na rynku brytyjskim ma się on pojawić jeszcze w listopadzie, a w innych krajch ma być wprowadzony do sprzedaży w grudniu 2017. Cena kabla bez zakończeń ma się kształtować na poziomie około 7,5 Euro za metr. Zakończenie wtykiem Airlock lub widełkami typowo kosztuje około 6 Euro za sztukę.

Konstrukcja XT25 bazuje na badaniach omówionych w firmowych publikacjach (The Science of Sound Report) oraz na doświadczeniach z droższego kabla Supremus. Jako przewodnik wykorzystywana jest beztlenowa miedź 99,999%. Efektywne pole przekroju zwiększono w stosunku do poprzednich kabli i wynosi ono 2.5 mm2, co zapewnia niską rezystancję w typowych aplikacjach.

Zadbano też o minimalizację efektu naskórkowego (skin effect) i efektu zbliżenia (proximity effect). W tym celu połączono dwie firmowe technologie, Aircore oraz X-Tube. Przewodniki ułożone są wokół pustego rdzenia i składają się z zespołu skręconych wiązek, co minmalizuje wspomniane efekty pasożytnicze.

Ponieważ sygnał transmitowany jest jako fala elektomagnetyczna, to zadbano też o dielektryk stosowany w kablu XT25. Celem było uzyskanie niskiej stratności i z tego względu zastosowano specjalnie wyspecyfikowaną odmianę LDPE (low-density polyethylene - polietylen niskiej gęstości). W ten sposób uzyskano bardzo niską względną przenikalność elektryczną równą 1,69. Zastosowanie LDPE oraz odpowiednia geometria kabla zapewniają niską pojemność kabla na jednostkę długości, co również było jednym z celów projektowych.

QED udziela na swoje kable nieograniczonej, dożywotniej gwarancji.

[zdjęcie kabla głośnikowego QED XT25]
[zdjęcie kabla głośnikowego QED XT25 - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl