Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - amplituner MAC7200 i wzmacniacz zintegrowany MA7200 (23.11.2017)

Na nasz rynek weszły dwa nowe modele marki McIntosh. Są to amplituner MAC7200 i wzmacniacz zintegrowany MA7200. Dystrybucję prowadzi HiFiClub.

Obydwa urządzenia wykorzystują układy tranzystorowe i mają transformatorowe wyjścia sekcji wzmacniacza mocy (autoformery). Moc wyjściowa jest taka sama dla obciążenia 2Ω, 4Ω jak i 8Ω.

Firma konsekwentnie zachowuje firmową stylistykę, z niebieskimi wskaźnikami mocy, podświetlanym logo, czarnym panelem frontowym ze szkła i aluminiowymi gałkami. Chassis są dwuwarstowe, a obudowy lakierowana na czarno. MAC7200 i MA7200Z mają też radiatory z profilem o przekroju tworzącym firmowe logo.

Kolejne cechy wspólne dla obu urządzeń dotyczą wyposażenia. Wszystkie wejścia można indywidualnie nazywać. Do dyspozycji jest funkcja Home Theater Passthrough. Zaimplementowano regulatory barwy (niskie, wysokie), które mogą być pominięte. Dostępne są gniazda dla przekazu sygnałów zdalnego sterowania, gniazda wyzwalaczy i gniazda do transmisji danych.

Amplituner MAC7200 (cena 34.500 zł) ma wbudowany tuner AM/FM i 200-watowy wzmacniacz. McIntosh zajmował się produkcją tunerów od lat 1950-tych i w materiałach informacyjnych podkreśla się, że MAC7200 korzysta z bogatego doświadczenia firmy w tej dziedzinie. Monitor jakości sygnału radiowego wyświetla poziom zakłóceń z odbić oraz szumów, co pomaga w optymalizacji ustawienia anteny. Osobne gałki PRESET i TUNING ułatwiają obsługę radia. Tuner FM obsługuje RDS (Radio Data System). W pamięci można zapisać po 20 stacji dla każdego zakresu. Dla pasma FM jest wejście typu F o impedancji 75Ω. Natomiast dla AM jest wejście RJ45 do współprcy z załączoną anteną McIntosh RAA2 Remote AM Antenna. Obsługiwane pasma radiowe są różne na poszczególnych rynkach. Wersja europejska odbiera zakres FM 87.5-108 oraz zakres AM 522-1602kHz.

MAC7200 ma łącznie 14 wejść. Dla sygnałów analogowych jest 1 symetryczne, 5 niesymetrycznych, 1 gramofonowe MC oraz 1 gramofonowe MM. Dla sygnałów cyfrowych są 2 koncentryczne, 2 optyczne, 1 USB oraz 1 firmowe MCT (do podłączenia transportu SACD/CD MCT450). Wejścia cyfrowe są częścią modułu DA1 (Digital Audio Module) - moduł ten będzie można w przyszłości wymienić na nowszą wersję. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje 8-kanałowy, 32-bitowy układ zaaplikowany w trybie Quad Balanced.

Oprócz terminali głośnikowych są też wyjścia liniowe (niesmetryczne RCA) i wyjście słuchawkowe obsługiwane przez wzmacniacz z funkcją HXD (Headphone Crossfeed Director) do poprawy stereofonii.

Wykorzystano zaawansowane tranzystory wyjściowe i jak podaje producent, amplituner nie wymaga rozgrzewania do optymalnej pracy. Zastosowano też firmowe układy zabezpieczające Power Guard i Sentry Monitor.

Dane techniczne amplitunera McIntosh MAC7200:

Wzmacniacz zintegrowany MA7200 (cena 32.500 zł) ma łącznie 14 wejść. Dla sygnałów analogowych jest 1 wejście symetryczne, 5 niesymetrycznych, 1 gramofonowe MC oraz 1 gramofonowe MM. Dla sygnałów cyfrowych są 2 koncentryczne, 2 optyczne, 1 USB oraz 1 firmowe MCT (do podłączenia transportu SACD/CD MCT450). Wejścia cyfrowe są częścią modułu DA1 (Digital Audio Module) - moduł ten będzie można w przyszłości wymienić na nowszą wersję. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje 8-kanałowy, 32-bitowy układ zaaplikowany w trybie Quad Balanced.

Oprócz wyjść głośnikowych wzmacniacz ma też wyjścia liniowe (niesymetryczne RCA) i wyjście słuchawkowe obsługiwane przez wzmacniacz z funkcją HXD (Headphone Crossfeed Director) służącą do poprawy stereofonii.

Zastosowano zaawansowane tranzystory wyjściowe i jak podaje producent wzmacniacz nie wymaga rozgrzewania do optymalnej pracy. Na wyposażeniu są też firmowe układy zabezpieczające Power Guard i Sentry Monitor.

Dane techniczne wzmacniacza MA7200:

[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA7200]
[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA7200 - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera McIntosh MAC7200]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl