Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRENNER FRIEDL - hi-endowe, podłogowe kolumny Taliesin (16.11.2017)

Austriacka firma Trenner & Friedl dołączyła do swojej oferty podłogowe kolumny Taliesin. Na miejsce polskiej premiery tych zestawów wybrano Audio Video Show w Warszawie. Cena jest zależna od wykończenia i zaczyna się od 300.000 złotych. Krajową dystrybucję prowadzi Moje Audio.

Korzenie tego modelu sięgają czasów przed założeniem samej firmy Trenner & Friedl. Ponad 25 lat temu Andreas Friedl zbudował potężne kolumny na swój własny użytek. Po założeniu firmy Peter Trenner przez wiele lat użytkował te zestawy (nazwane Taliesin) i były one punktem odniesienia dla wszystkich kolejnych projektów firmy. Ponieważ zbliża się 25-lecie firmy Andreas i Peter uznali, że nie może się ono obyć bez Taliesina. Powstał więc współczesny następca konstrukcji z początków firmy.

Taliesin to podłogowy zestaw zaprojektowany w zgodzie z zasadą złotej proporcji. Zastosowano drewno brzozy o zróżnicowanych gęstościach i wielowarstwowe lakierowanie. Do tłumienia wykorzystano wełniany filc.

Większość pasma jest odtwarzana przez koncentryczny system aproksymujący źródło punktowe, z gładką charakterystyką fazową i znakomitą odpowiedzią na sygnał schodkowy. Na koncentryczny zespół składa się 12-calowy głośnik z papierową membraną oraz 1,75-calowy głośnik kompresyjny z membraną tytanową. Najniższe tony odtwarza głośnik o rozmiarze 18 cali, także z papierową membraną. Natomiast górną część pasma odtwarza głośnik typu AMT (Air Motion Transformer). Membrany papierowe są wielokrotnie impregnowane włoskim, olejowym lakierem balsamicznym.

Zwrotnica jest zbudowana z najlepszych komponentów Mundorf, a okablowanie pochodzi z firmy Cardas Audio. Opatentowane terminale to również wyrób Cardasa.

Co ciekawe, producent podaje, że kolumny mogą być ustawiane blisko ścian, a nawet narożników.

Standardowe rodzaje wykończenia to Walnut Nature, Neight Grey, Maple Snow White, Palisander eco. Inne warianty mogą być wykonane na indywidualne zamówienia.

Dane techniczne Trenner & Friedl Taliesin:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Trenner & Friedl Taliesin]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl