Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRILOGY AUDIO - lampowy przedwzmacniacz 903 i hybrydowa końcówka 993 (16.11.2017)

Na naszym rynku niedawno pojawiły się dwa nowe urządzenia brytyjskiej marki Trilogy. Są to przedwzmacniacz 903 (cena 33.990 zł) oraz wzmacniacz mocy 993 (cena 33.990 zł). Dystrybucję prowadzi Moje Audio.

Standardowo obydwa wzmacniacze są wykończone w kolorze srebrnym, z delikatną fakturą. Za dopłatą dostępne są inne wersje kolorystyczne (Mediterraneo Blue, Nero Carbonio). Jeszcze szersze możliwości otwiera oferowany opcjonalnie Chameleon Colour System.

Trilogy 903 to przedwzmacniacz lampowy o dużych możliwościach funkcjonalnych. Opcjonalnie można w nim zainstalować układ przedwzmacniacza gramofonowego, który jest technicznie spokrewniony z modelem 907, pracuje w klasie A, ma na płytce stabilizację zasilania i realizuje krzywą korekcyjną przy pomocy układu pasywnego.

903 ma rozbudowany system sterujący. Opcje menu są dostępne poprzez prosty interfejs (obrotowy enkoder, klawisz Enter i klawisz Esc) lub z pilota zdalnego sterowania. Wyświetlacz może automatycznie dopasowywać jasność do oświetlania otoczenia lub też można go ustawić ręcznie. Poszczególe wejścia mogą być indywidualnie nazywane i dla każdego osobno można ustawiać wzmocnienie. Z pomocą firmowego połączenia sterującego TAS można włączać sprzęt o określonym czasie. W przypadku instalacji modułu gramofonowego można ustawiać wzmocnienie dla MM lub MC, rezystancję i pojemność wejścia.

Przełączanie źrodeł odbywa się przy pomocy wysokojakościowych przekaźników umieszczonych blisko pozłacanych gniazd wejściowych. Całe wzmocnienie napięciowe generuje stopień wykorzystujący rosyjską, militarną lampę 6H6Π. Konfiguracja lampy z uziemioną siatką pozwala na pracę w klasie A, z wysoką liniowością i małymi zniekształceniami oraz niską impedancją wyjściową. Do budowy 903 wykorzystano między innymi foliowe kondensatory Mundorf, własne kondensatory Trilogy oraz precyzyjne rezystory Welwyn.

Regulacja balansu jest wykonywana ze skokiem 1dB. Można zapisać domyślne ustawienie poziomu głośności i balansu, które będą zastosowane przy włączaniu urządzenia. Każde wejście może pracować w tak zwanym trybie filmowym (Film Mode) czyli ze wzmocnieniem równym 0dB, co pozwala na łatwą integrację z systemami audio-wideo. Zegar czasu rzeczywistego pozwala na ustawienie wielu włączeń/wyłączeń systemu na siedem dni do przodu. Można też skorzystać z zabezpieczenie kodem PIN - w takim przypadku po wyłączeniu urządzenia na dłużej niż 30 minut do ponownego uruchomienia konieczne będzie wprowadzenie kodu.

Dane techniczne Trilogy 903:

Trilogy 993 to hybrydowy wzmacniacz mocy. Stopień wzmocnienia napięciowego wykorzystuje rosyjską, militarną lampę 6H6Π. Pracuje ona w klasie A, w konfiguracji z uziemioną siatką i bez ujemnego sprzężenia zwrotnego. Zasilanie tego stopnia to w pełni dyskretne układy z równoległą stabilizacją. Natomiast układ zasilania stopnia wyjściowego wykorzystuje dławik eliminujący zakłócenia i skoki z napięcia sieciowego. Zastosowana tu cewka jest niemal tak duża jak transformator zasilacza. Oprócz tego w zasialczu zastosowano też wysokiej jakości kondensatory i diody soft recovery.

Zgodnie z szeroko akceptowaną teorią kluczowe znaczenie dla jakości wzmacniacza ma praca z małą mocą (tak zwany pierwszy wat). Dlatego 993 wykorzystuje dla małych sygnałów nieduży układ na tranzystorach FET. Dopiero gdy wzrasta zapotrzebowanie na prąd, tranzystory bipolarne o większej mocy włączają się do pracy. Wzmacniacz nie ma globalnego sprzężenia zwrotnego, ale dzięki wysokiej polaryzacji impedancja wyjściowa jest wciąż niska.

Specjalnie wykonany radiator jest wyfrezowany z bloku aluminium. Jego spora masa zapewnia dużą bezwładność termiczną, co stabilizuje temperatury tranzystorów wyjściowych. Zredukowano też rezonanse typowe dla konwencjonalnych radiatorów ekstrudowanych.

Dla osiągnięcia wysokiej jakości i trwałości zastosowano wysokojakościowe podzespoły. Są to między innymi precyzyjne rezystory Welwyn, indywidualnie wykonane dla Trilogy kondensatory i elementy magnetyczne, terminale z miedzi od Mundorfa.

Na wyposażeniu jest firmowe złącze sterujące TAS, co pozwala na zdalne włączanie i zdalną kontrolę statusu wzmacniacza przez sterownik systemu.

Dane techniczne Trilogy 993:

[zdjęcie przedwzmacniacza Trilogy 903]
[zdjęcie przedwzmacniacza Trilogy 903 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Trilogy 993]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Trilogy 993 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl