Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ACOUSTIQUE QUALITY - podstawkowe kolumny Passion Orca (15.11.2017)

Na wystawie Audio Video Show swój polski debiut mają zaawansowane kolumny podstawkowe Acoustique Quality Orca należące do serii Passion. Cena za parę wynosi 5.990 Euro (bez podstawek).

Orca to dwudrożny zestaw typu bass-reflex. W pierwszej kolejności kolumna przyciąga uwagę swoją obudową, której kształt i konstrukcja wynikają z przesłanek fizycznych. Zamiast typowych prostopadłych/równoległych ścianek obudowa składa się z większej liczby mniejszych segmentów, które są skośnie ustawione względem siebie nawzajem. Konstrukcja zapewnia wysoką sztywność, redukuje równoległe powierzchnie i zmniejsza powstawanie fal stojących. Mniejsze wymiary elementów składowych redukują też drgania w samej skrzynce. Poza tym zastosowana konstrukcja pozwoliła na rezygnację z wręgowania. Zastosowano też aktywny system tłumienia rezonansów BDS.

Głośniki zastosowane w Orce pochodzą z firmy Scan-Speak. Niskośredniotonowy to 6-calowy model 8747 z serii Illuminator. Ma on aluminiową membranę 3D. Kosz jest odlewany, a układ napędowy z magnesem neodymowym zapewnia szeroki zakres liniowych wychyleń. Pasmo wysokich tonów obsługuje głośnik pierścieniowy R3004/66020-00. Ma on neodymowy magnes, opatentowany napęd SD-2, opatentowany stożek fazowy i przeźroczystą akustycznie osłonkę.

Zwrotnica jest montowana w masywnym panelu z polietylenu, z wyfrezowanymi miejscami dla elementów i styków. Połączenia wykonano metodą punkt-punkt. Wszystko jest solidnie połączone przy pomocy kleju i śrub. Wewnętrzne okablowanie to przewody Audioquest Solid Core z miedzi o orientowanej strukturze. Terminale bi-wire są produkowane specjalnie, mają odpowiednio wyfrezowaną polietylenową płytę, pozłacane konektory przystosowane do gołych kabli, bananów i widełek.

Do kolumn opracowano specjalne podstawki, dopasowne wzorniczo i technicznie. Aby zapewnić precyzyjne pozycjonowanie, w kolumnach i w podstawkach są zainstalowane niewidoczne magnesy neodymowe. Antywibracyjne wkładki w podstawkach redukują transmisję drgań.

Dane techniczne Acoustique Quality Orca:

[zdjęcie kolumn Acoustique Quality Orca]
[zdjęcie kolumn Acoustique Quality Orca - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl