Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

THORESS - lampowa elektronika w dystrybucji Audio Atelier (15.11.2017)

Począwszy od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi. Sam Reinhard Thöress będzie prezentował wszystkie swoje urządzenia w najbliższych dniach na Audio Video Show w Warszawie w Hotelu Radisson Blu Sobieski (wraz z gramofonem niemieckiej firmy Cantano i wkładkami pochodzącej z Berlina firmy Tedeska pana Hyun Lee).

Mająca siedzibę w Akwizgranie (niem. Aachen) firma Reinharda Thöressa adresuje swe urządzenia do koneserów, których nie satysfakcjonuje sprzęt hi-end głównego nurtu. W ofercie znajduje się nieduża gama lampowej elektroniki oraz dwa modele wysokoefektywnych kolumn. Eksponowane miejsce zajmuje sprzęt do odtwarzania płyt winylowych. W urządzeniach elektronicznych stosowany jest montaż z połączeniami kablowymi punkt-punkt.

Warto też zwrócić uwagę, że Thöress nie kupuje gotowych transformatorów, ale wytwarza je samodzielnie (zarówno wyjściowe, jak i mocy). Producent określa swoje transformatory OPT jako najlepsze na świecie. Najbardziej wyszukany, jaki udało się Thöressowi skonstruować i według niego najlepszy wykorzystywany w audio ogólnie, znajduje się w monoblokach 845. Firmowe transformatory zapewniają niezawodność, cichą pracę, eliminację niepożądanych interakcji z elektroniką w pobliżu, a także minimalne straty mocy. Kolejną zaletą jest możliwość dopasowania gotowego półproduktu tak, aby finalnie można było korzystać z gotowego wzmacniacza w każdym kraju. Co więcej, szef firmy osobiście nawija uzwojenia cewek za pomocą wyprodukowanej w 1964 roku specjalnej maszyny niemieckiej firmy Auman.

Chyba najbardziej oryginalnym urządzeniem jest przedwzmacniacz gramofonowy the Enhancer. W ofercie są różne jego wersje dopasowane do różnych rodzajów wkładek. Poza tym zastosowano unikalny system kształtowana charakterystyki przenoszenia. Do dyspozycji są trzy regulatory (bas, średni-bas, wysokie tony), ale nie służą one do zmiany nastaw osobnych układów regulacji barwy, lecz modyfikują samą gramofonową krzywą korekcyjną. W ten sposób można dopasować się do różnych krzywych korekcyjnych spotykanych na płytach czy też po prostu skorygować charakterystykę według uznania użytkownika.

Ceny urządzeń z aktualnej oferty są następujące:
Przedwzmacniacz Dual Function Line & Head .... 41.990 zł
Przedwzmacniacz Full Function Preamplifier .... 35.990 zł
Przedwzmacniacz gramofonowy Thöress The Enhancer .... 40.990 zł
Wzmacniacz zintegrowany Thöress F2A11 .... 33 490 zł
Wzmacniacz zintegrowany Thöress Hybrid Tride .... 39.490 zł
Monobloki 845 Mono z lampami KR Audio 845 ..... 56.990 zł (para)
Monobloki 300B Mono z lampami KR Audio .... 41.990 zł (para)
Kolumny Thöress 2CD12 .... 61.490 zł
Kolumny Thöress 1D8 .... 36.990 zł

[zdjęcie wzmacniacza mocy Thöress 845]
[zdjęcie przedwzmacniacza Thöress Preamplifier]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl