Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IFI AUDIO - przetwornik CA USB iDSD nano Black Label (6.11.2017)

Jeszcze w pierwszej połowie listopada na polski rynek trafi przetwornik cyfrowo-analogowy brytyjskiego producenta iFi Audio, model iDSD nano Black Label. Cenę detaliczną ustalono na 1.099 złotych (dystrybucja Camax).

iDSD nano Black Label jest następcą wprowadzonego w 2013 roku iDSD nano. Firma iFi Audio nie poszła na żadne kompromisy konstrukcyjne i nowy model został zaprojektowany kompletnie od podstaw. Nowy przetwornik zalicza się do zminiaturyzowanej serii nano, ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, wbudowany akumulator i jest to pierwszy DAC tej marki natywnie obsługujący format MQA (Masters). Pliki MQA rozpowszechnia między innymi serwis Tidal.

W urządzeniu zastosowano wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy marki Burr-Brown. Obsługuje on szeroki wachlarz częstotliwości, począwszy od standardowych PCM 44.1kHz, na PCM 384kHz, DSD256 oraz DXD384 kończąc. Taktowanie konwertera zapewnia podwójny oscylator krystaliczny pracujący z femtosekundową precyzją i generujacy osobne sygnały będące mnożnikiem częstotliwości 44.1 i 48kHz. Rodzaj obsługiwanego sygnału lub też inny stan pracy urządzenia sygnalizuje kolor świecenia diody na przedniej ściance.

Na wejściu USB typu A zaimplementowano autorski regenerator iPurifier2, dzięki któremu nawet sygnał niskiej jakości jest oczyszczony ze szkodliwych zakłóceń.

Nowy iDSD ma w pełni symetryczną konstrukcję wzmacniacza słuchawkowego, co zwraca uwagę w tej klasie urządzeń. Dwa kombinowane gniazda mini-jack 3.5mm znajdujące się na przedzie urządzenia współpracują zarówno z wtyczkami symetrycznymi (4-stykowymi) jak i standardowymi niesymetrycznymi (3-stykowymi). Wysoka moc 285mW/30Ω pozwala na obsługę wymagających słuchawek planarnych. Jedno z dwóch wyjść słuchawkowych zostało wyposażone w autorskie rozwiązanie iEMatch, które obniża poziom sygnału z minimalnym pogorszeniem zakresu dynamiki, co ułatwia dopasowania do wysokoskutecznych słuchawek, takich jak monitory douszne. Regulacja głośności jest analogowa, a pokrętło głośności spełnia też rolę włącznika.

Do dyspozycji jest też liniowe, stałopoziomowe wyjście stereofoniczne w postaci gniazda mini-jack 3.5mm.

Użytkownik ma do dyspozycji funkcję przełączenia trybu filtrowania sygnału cyfrowego pomiędzy Linear Phase (Measure), a Minimum Phase (Listen), dzięki czemu można dostosować brzmienie do indywidualnych preferencji.

Do budowy nowego iDSD wykorzystywane są najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowane komponenty elektroniczne takich firm, jak: TDK, Panasonic i MELF.

Możliwe są dwa sposoby zasilania, z wbudowanego akumulatora lub z gniazda USB. Przy pracy bateryjnej iDSD może pracować do 10 godzin.

Dane techniczne iDSD nano Black Label:

[zdjęcie iFi Audio iDSD nano Black Label]
[zdjęcie iFi Audio iDSD nano Black Label - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl