Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FINAL - hi-endowe słuchawki planarne D8000 (27.10.2017)

Opublikowane zostały informacje o nowych słuchawkach planarnych Final D8000. Ich sprzedaż w Japonii rozpocznie się 30.11.2017r. W Polsce dystrybucję prowadzi Fonnex. Słuchawki będą objęte dwuletnią gwarancją, a przewidywana cena detaliczna ma się kształtować na poziomie około 15.000 złotych.

Pracę nad słuchawkami planarnymi Finala rozpoczęto w 2014 roku. W ramach przeprowadzonych analiz i badań uwzględniono nie tylko zagadnienia techniczne lecz także funkcjonowanie ludzkich zmysłów. W efekcie pracy trzech inżynierów powstały słuchawki planarne z nowatorskim systemem stabilizującej strefy powierznej (AFDS - Air Film Damping System). AFDS to system, który kontroluje oporność powietrza w wąskiej szczelinie powstałej pomiędzy mambraną a metalowymi płytkami, które umieszczono po obu jej stronach.

Według materiałów Finala w słuchawkach planarnych łatwiej uzyskuje się wysoką jakość tonów wysokich i średnich, natomiast trudno w satysfakcjonujący sposób odtworzyć niskie tony. Bas wymaga silnego wychylenia membrany (tutaj mierzącej 50 mm), co powoduje, że może ona zetknąć się z magnesami. Właśnie ten problem ma być rozwiązany poprzez zastosowanie AFDS, bez żadnych strat w paśmie wysokich tonów.

Konstrukcja D8000 pozwala na swobodne naprawy. Obudowa jest wykonana ze stopu aluminium i magnezu. Słuchawki są całkowicie wykonane w fabryce Finala w Japonii. Dołączane są dwa odpinane przewody, jeden o długości 1,5 m zakończony końcówką 3,5mm, drugi 3m zakończony końcówką 6,3mm. W zestawie znajduje się też oryginalny aluminiowy stojak na słuchawki.

Dane techniczne słuchawek Final D8000:

[zdjęcie słuchawek Final D8000]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl