Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - MA9000, wzmacniacz zintegrowany z wejściami cyfrowymi, liniowymi i gramofonowymi (21.10.2017)

Na nasz rynek wszedł wzmacniacz zintegrowany wyposażony w bogaty zestaw wejść analogowych i cyfrowych, McIntosh MA9000. Jego cena wynosi 49.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

MA9000 to największy i najmocniejszy wzmacniacz zintegrowany w ofercie firmy, wykorzystujący charakterystyczne dla McIntosha autoformery na wyjściu. Moc wynosi 300W na kanał i jest niezależna od wyboru impedancji obciążenia (do wyboru 2Ω, 4Ω, 8Ω).

Zastosowano zaawansowane, wysokoprądowe tranzystory wyjściowe i jak podaje producent zapewniają one eliminację opóźnienia w uzyskaniu równowagi termicznej, dzięki czemu wzmacniacz brzmi dobrze po uruchomieniu, bez konieczności dłuższego rozgrzewania.

Do dyspozycji jest łącznie 10 wejść analogowych, 2 symetryczne, 6 niesymetrycznych oraz 2 gramofonowe (dla MM i dla MC). Wejścia gramofonowe mają regulowane impedancje wejściowe co pozwala lepiej dopasować się do wkładek. Wszystkie gniazda RCA są pozłacane i wykonane z mosiądzu.

Obsługą źrodeł cyfrowych zajmuje się nowy moduł DA1. Jest on wyposażony w 2 wejścia koncentryczne, 2 optyczne, jedno USB oraz jedno firmowe wejście MCT (do połączenia z transportem SACD/CD MCT450). W przyszłości możliwa będzie wymiana DA1 na nowsze moduły aby dostosować się do nowych technologii czy formatów. Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano 8-kanałowy, 32-bitowy układ pracujący w układzie Quad Balanced (poczwórny symetryczny). Wejścia koncentryczne i optyczne akceptują sygnały PCM do 24-bitów/192kHz. Wejście USB obsługuje PCM aż do 32-bitów/384kHz, a także DSD256 oraz DXD 384kHz.

Wszystkie wejścia mogą być indywidualnie nazwane przez użytkownika. Wszystkie funkcjonują też niezależnie i każde z nich jest dostępne niezależnie od zestawu podłączonych źródeł. Jest też dostępna funkcja obejścia dla kina domowego (Home Theater PassThru).

Do dyspozycji jest analogowa, ośmiopasmowa regulacja barwy.

Zestaw dodatkowych terminali pozwala na przesyłanie sygnałów sterujących i sygnałów wyzwalaczy. Jest też specjalne wejście serwisowe.

Do podłączenia kolumn służą pozłacane, opatentowane terminale Solid Cinch, które mają zapewnić zarówno solidne połączenie jak i zbezpieczyć przed przypadkowym zwarciem. Do dyspozycji są też wyjścia liniowe RCA (stałopoziomowe i z regulowaną głośnością) i wyjście XLR (z regulowaną głośnością). Jest też wbudowany wzmacniacz słuchawkowy z funkcją HXD (Headphone Crossfeed Director) do modyfikacji wrażeń sterefonicznych. Wyjście słuchawkowe ma postać gniazda jack 1/4 cala i jest przystosowane do słuchawek o impedancji 20Ω-600Ω.

Nowe mikroprocesory o większej mocy obliczeniowej realizują funkcje sterujące. Zastosowano też najnowsze części w układach audio aby uzyskać jak najlepsze brzmienie.

MA9000 ma radiatory McIntosh Monogrammed Heatsinks z profilami zawierającymi firmowe logo. Nowy proces produkcyjny podniósł też jakość wykończenia radiatorów. Całościowo wzornictwo trzyma się firmowej tradycji. Zastosowano niebieskie wskaźniki mocy, czarny, szklany panel czołowy, charakterystyczne gałki i podświetlane logo.

MA9000 ma układy zabezpieczeń i monitorowania. Power Guard monitoruje i dopasowuje przebieg sygnału aby uniknąć wyraźnych zniekształceń i obcinania sygnału. Sentry Monitor to działający bez bezpieczników układ odłączający stopień wyjściowy w przypadku zwarcia - automatycznie przestawia się ona do normalnej pracy gdy problem zostanie usunięty.

Dane techniczne wzmacniacza McIntosh MA9000:

[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA9000]
[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA9000 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl