Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDEN EAR - podłogowe kolumny Triton Reference (20.10.2017)

Firma Audiofast wprowadziła na nasz rynek nowe zestawy Triton Reference marki Golden Ear. Ich sugerowana cena detaliczna wynosi 42.860 zł.

Półaktywne kolumny Triton Reference to ewolucyjne rozwinięcie konstrukcji Triton One. Wszystkie zastosowane podzespoły są jednak całkowicie nowymi projektami, opracowanymi specjalnie na potrzeby Triton Reference.

Nowe 6-calowe głośniki dla wyższego basu/średnich tonów mają odlewany kosz, lekką cewkę oraz nową membranę połączoną z butylowym zawieszeniem za pomocą kleju o niskiej masie aby poprawić odpowiedź impulsową. Nowy układ magnetyczny (Focused Field) pozwala lepiej kierować pole magnetyczne w szczelinę.

Nowe są również głośniki niskotonowe rozmiaru 6x10 cali, pracujące w trybie aktywnym. Mają one o 40% większą powierzchnię od głośników stosowanych w Triton One. Większą średnicę ma też cewka, a masywniejszy układ magnetyczny też wykorzystuje konstrukcję Focused Field. Cztery zamontowane po bokach (dwa po każdej stronie) membrany bierne o rozmiarze 10,5x9,5 cala są podobne do tych zastosowanych w SuperSub X, mają jednak większy skok. Wzmacniacz sekcji niskotonowej współpracuje z 56-bitowym układem DSP wywodzącym się z modeli Triton One i SuperSub.

Nowy głośnik wysokotonowy HVFR (High-Velocity Folded Ribbon) posiada neodymowy magnes większy o 50% niż w pozostałych modelach typu HVFR.

Zastosowano szereg innych udoskonaleń. Nowe jest okablowanie wewnętrzne. Zwrotnica jest symetryczna i korzysta z foliowych kondensatorów. Mieszanka wełny owczej i dakronu poprawia wewnętrzne tłumienie obudowy. Skomplikowany system wewnętrznych wzmocnień opracowano z pomocą akcelerometrów o wysokiej rozdzielczości. W podstawie wmontowano stalową płytę dla usztywnienia i poprawy stabilności. Nowe kolce i podkładki wykonano ze stali nierdzewnej.

Jednoczęściowa obudowa jest wykończona na wysoki połysk. Zewnętrzną powłokę stanowi ręcznie polerowany lakier fortepianowy.

Dane techniczne :

[zdjęcie kolumn Golden Ear Triton Reference]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl