Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - flagowy amplituner audio-wideo SR8012 (18.10.2017)

Począwszy od grudnia 2017 dostępny będzie nowy, flagowy amplituner audio-wideo Marantza, model SR8012. Oferowane będą dwie wersje kolorystyczne, czarna lub srebrno-złota.

SR8012 to amplituner 11.2-kanałowy. W pełni obsługiwana jest konfiguracja 7.1.4-kanałowego systemu dźwięku 3D. SR8012 może bez zewnętrznego wzmacniacza odtwarzać ścieżki dźwiękowe kodowane w Dolby Atmos, DTS:X oraz Auro 3D. Oprócz tego ten model został przystosowany do obsługi obecnych i przyszłych formatów wideo. Osiem wejść i trzy wyjścia HDMI są zgodne z najnowszymi standardami HDMI i HDCP, 4K Ultra HD 60Hz wideo, 4:4:4 Pure Color sub-sampling, High Dynamic Range (HDR), 21:9 wideo, 3D, BT.2020 pass-through oraz Dolby Vision pass-through. Dzięki temu amplituner jest gotowy do odtwarzania dysków Blu-ray 4K Ultra HD, dekoderów i innych źródeł 4K Ultra HD, również HLG (Hybrid Log Gamma) umożliwia obsługę treści HDR. Funkcja eARC (Enhanced Audio Return Channel) będzie obsługiwana poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania. Ponadto, SR8012 umożliwia skalowanie zarówno standardowych treści wideo jak i tych w wysokiej rozdzielczości, zarówno analogowych i cyfrowych - do rozdzielczości 4K Ultra HD.

Amplituner umożliwia strumieniowanie muzyki poprzez sieć oraz wyposażony został w funkcjonalność HEOS multi room, dzięki czemu może stać się kompletnym system muzycznym całego domu, przy wykorzystaniu głośników HEOS. Aplikacja HEOS pozwala na przeglądanie, przeszukiwanie i odtwarzanie muzyki z własnej biblioteki sieciowej, internetowych serwisów strumieniowych oraz z radia internetowego. SR8012 może również odtwarzać muzykę z urządzeń przenośnych poprzez Bluetooth, AirPlay oraz z pamięci USB. Jest też zestaw wyjść dla źródeł analogowych i cyfrowych.

Sekcja audio oferuje dekodowanie plików bezstratnych ALAC, FLAC i WAV do 24-bity/192-kHz, jak również DSD 2.8MHz i 5.6MHz za pośrednictwem przedniego panelu portu USB jak i z źródeł sieciowych.

Sekcja cyfrowego przetwarzania sygnału wyposażona jest w cztery układy SHARC DSP. Nowy 192kHz/32-bitowy konwerter cyfrowo-analogowy ma tłumienie zakłóceń zegara jitter.

Każdy z 11 kanałów wzmacniacza to identyczny, symetryczny moduł wzmacniający o konstrukcji monolitycznej i mocy 205W. Według opisu z komunikatu prasowego zastosowano przewymiarowany zasilacz. Umieszczony centralnie, ekranowany transformator toroidalny autorskiej konstrukcji jest taki sam jak szczytowych komponentach stereo firmy. Wysokowydajne kondensatory główne spełniają surowe standardy zadanej przez Marantza specyfikacji. Zastosowano firmowe hyperdynamiczne moduły wzmacniające Marantz HDAM.

Wyprodukowany przez firmę Marantz w Japonii, amplituner SR8012 wyposażony został w pokrytą miedzią obudowę stosowaną w firmowych komponentach hi-fi serii referencyjnej.

Urządzenie ma też duże możliwosci kalibracji i obróbki dźwieku. Do dyspozycji są Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Dynamic Volume oraz DynamicEQ. SR8012 jest również kompatybilny z aplikacją Audyssey MultEQ Editor, umożliwiając przegląd oraz precyzyjne dopasowywanie dźwięku do konkretnego pomieszczenia lub dostosowanie dźwięku do indywidualnych preferencji. SR8012 jest certyfikowany przez Imaging Science Fundation, dzięki wyposażeniu w pełen zestaw funkcji kalibracji wideo (do użytku przez technika ISF), wraz z trybami ISF Day i ISF Night. Amplituner jest w pełni zgodny z systemami automatyki domowej dzięki wyzwalaczom 12V, obsłudze protokołu RS232, kompatybilności z Crestron Connected oraz kontroli poprzez IP.

Aby ułatwić obsługę zastosowano cztery przyciski Smart Select na pilocie zdalnego sterowania. Każdy z nich zapisze preferowaną konfigurację - wybór wejścia, głośność i konfigurację Audyssey - dla konkretnego źródła. Amplituner może być obsługiwany przy użyciu aplikacji Marantz Remote, wyposażony został również w inteligentny tryb oszczędzania energii ECO, dostosowujący pobór energii w zależności od poziomu sygnału oraz ekranowy wyświetlacz Eco Mode umożliwiający monitorowanie bieżącego zużycia energii.

[zdjęcie amplitunera Marantz SR-8012]
[zdjęcie amplitunera Marantz SR-8012 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl