Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON AUDIO - podłogowe kolumny Alexia Series 2 (17.10.2017)

Jesienią 2012 roku premierę miały kolumny Wilson Audio Alexia. Od tego czasu był to jeden z najpopularniejszych modeli w całej ofercie firmy. Ponieważ od 2012 roku firmowe technologie Wilson Audio znacznie się rozwninęły opracowano drugą generację Alexii, korzystając z nowych rozwiązań. Starano się nie tyle zmienić co udoskonalić brzmienie pierwszej wersji. Polską dystrybucję Wilson Audio prowadzi Audiofast.

Obudowa kolumn korzysta z firmowych kompozytów określanych oznaczeniami literowymi. Najnowszy z nich to materiał W (nazwany tak przez jego związek z rozwojem kolumn WAMM). Zastosowanie materiału W pod kolcami wspierającymi moduły zmniejsza poziom niepożądanej energii przenoszonej przez te połączenia. Materiał X, charakteryzujący się wyjątkową sztywnością, a jednocześnie elastycznością jest strategicznie rozmieszczony w module obudowy głośnika basowego i wysokotonowego. Razem z materiałem W odpowiada za zwalczanie rezonansów w zakresie niskich częstotliwości. W przedniej ściance obudowy głośnika średniotonowego zastosowano natomiast materiał S. Materiał ten, posiadający właściwości tłumiące został zoptymalizowany pod kątem wymagań średniotonowego zakresu pasma - co ma zapewnić naturalność odwzorowania głosów ludzkich i instrumentów strunowych.

Zredukowano liczbę koniecznych połączeń elementów składowych obudowy modułów. Dzięki temu bez zmiany rozmiarów zewnętrznych zwiększono objętość wnętrza modułów - średniotonowego o 26,4%, a niskotonowego o 10,8%.

Wewnętrzne powierzchnie ścian modułu średniotonowego pokryto skomplikowanymi geometrycznymi wyżłobieniami, poprawiającymi rozpraszanie fal akustycznych i zmniejszającymi poziom niepożądanej energii kumulowanej przez obudowę. Większa objętość modułu pozwoliła na opracowanie nowego układu wzmocnień. W efekcie można zastosować jeden otwór wentylacyjny na tylnej ściance modułu zastępujący dwa mniejsze otwory stosowane w kolumnach serii pierwszej. Podobnie, nowy rozkład wnętrza modułu niskotonowego (w tym całkowicie nowe wzmocnienia krzyżowe) redukuje rezonanse powstające wewnątrz modułu i pozwala na umieszczenie tylnego portu w centralnej części obudowy. Kolumny Alexia korzystają ze sposobu mocowania zwrotnicy niskotonowej opracowanego na potrzeby modelu Alexx, który pozwala wyeliminować potrzebę stosowania osobnej płyty na spodzie obudowy. Zwiększa to stabilność obudowy modułu niskotonowego. Nowy system kolców pochodzi z modelu WAMM.

W kolumnach Alexia Series 2 zastosowano głośnik wysokotonowy Convergent Synergy piątej generacji opracowany dla kolumn WAMM Master Chronosonic. Zakres niskotonowy odtwarzją dwa głośniki z membranami z pulpy papierowej, 8-calowy i 10-calowy. Przetwornik średniotonowy o rozmiarze 7 cali ma membranę z celulozy i pulpy papierowej.

Postarano się także o podniesienie nominalnej impedancji, dzięki czemu kolumny są bardziej przyjazne dla wzmacniaczy.

Nowy panel ułatwia szybszy i wygodniejszy dostęp do rezystorów ochronnych i tuningujących brzmienie. Panel ten zawiera również element szklany, podobnie jak kolumny Alexandria XLF i Alexx.

Dane techniczne Wilson Audio Alexia Series 2:

[zdjęcie kolumn Wilson Audio Alexia Series 2]
[zdjęcie kolumn Wilson Audio Alexia Series 2 - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl