Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAIM - obsługa Roon w urządzeniach Uniti (11.10.2017)

Firma Naim poinformowała o wprowadzeniu obsługi systemu Roon w modelech rodziny Uniti. Aktualizacja oprogramowania wewnętrznego (firmware) dla urządzeń Naim Uniti ma być dostępna w październku 2017. Po aktualizacji urządzenia będą już zaliczały się do grupy Roon Ready. Jako miejsce do ogłoszenia tej nowości wybrano amerykańską wystawę Rocky Mountain Audio Fest.

Naim współpracował z firmą Roon już od dłuższego czasu. W pierwszej fazie rozmowy dotyczyły wykorzystania silnika Roon do katalogowania zripowanych płyt CD i muzyki zaimportowanej z innych źródeł. Dzięki temu w sprzęcie Naima umożliwiono generację krzyżowych linków pomiędzy utworami zripowanymi, utworami zaimportowanymi oraz strumieniowaniem z Tidala. Jak mogli się przekonać użytkownicy Naim Uniti Core z Uniti Atom, Uniti Star lub Uniti Nova udoskonaliło to szukanie, katalogowanie i wybór muzyki.

W dalszej kolejności zajęto się kwestią wykorzystania protokołu Roon RAAT (Roon Advanced Audio Transport, protokół służący do przesyłania sygnału audio do urządzeń Roon Ready oraz Roon Bridge) i to również zostało uzgodnione.

Aktualnie oprogramowanie Roon kosztuje 119 dolarów za roczny abonament lub 499 dolarów za bezterminową licencję. Naim nie traktuje więc tego rozwiązania jako czegoś uniwersalnego, ale poleca je właścicielom dużych kolekcji muzycznych.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl