Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARASOUND - przedwzmacniacz gramofonowy Halo JC 3 Jr. (29.09.2017)

Parasound wprowadza nowy przedwzmacniacz gramofonowy Halo JC 3 Jr. (czyli Junior). Wejdzie on do sprzedaży w październiku, a zalecana cena amerykańska to 1.495 dolarów.

Halo JC 3 Jr. jest w przybliżeniu dwa razy tańszy od przedwzmacniacza Parasound Halo JC 3+ i właśnie osiągnięcie niższej od krewniaka ceny było głównym powodem skłaniającym do opracowania nowego modelu. Konstrukcja jest ponownie dziełem Johna Curla, wspomaganego przez Carla Thompsona, specjalistę od projektowania płytek drukowanych.

Halo JC 3 Jr. obsługuje zarówno wkładki MM jak i MC. Przełączniki na tylnej ściance pozwalają dopasować wzmocnienie i impedancję wejściową stosownie do wkładki. Wejście jest w postaci gniazd RCA. Natomiast wyjścia są zarówno w wersji RCA jak i XLR.

Do dyspozycji jest przełącznik mono-stereo i możliwość włączenia urządzenia przez wyzwalacz.

Halo JC 3 Jr. ma układ stereo, w przeciwieństwie do dual-mono w JC 3+. Topologia układu jest pokrewana z tą stosowaną w JC 3+. Zastosowano takie same gniazda XLR Neutrik oraz złocone gniazda RCA Vampire. Toroidalny transformator jest niewiele mniejszy niż w JC 3+, a układ implementujący krzywą korekcyjną RIAA także wykorzystuje kondensatory REL i inne podzespoły pasywne wykorzystywane przez Curla w przedwzmacniaczu Vendetta. Zastosowano między inymi rezysotry Vishay-Dale.

Dane techniczne przedwzmacniacza Parasound Halo JC 3Jr.:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Parasound Halo JC 3Jr.]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Parasound Halo JC 3Jr. - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl