Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AURALIC - transporter-serwer Aries G2 oraz DAC-streamer Vega G2 (25.09.2017)

Opublikowane zostały informacje dotyczące nowej serii G2 marki Auralic. Pierwsze dwa urządzenia, ARIES G2 Streaming Transporter oraz DAC-streamer VEGA G2 mają trafić na rynek w listopadzie i zaplanowano ich prezentację na Audio Video Show w Warszawie. Natomiast dwa pozostałe, czyli procesor upsamplingowy SIRIUS G2 i LEO G2 Femto Reference Clock przewidziane są na pierwszą połowę 2018 roku.

Aries G2 (cena 16.999 złotych) może obsługiwać różne źródła sygnałów cyfrowych i przekazać je dalej do konwertra cyfrowo-analogowego, a po instalacji wewnętrznego dysku spełnić też rolę muzycznego serwera. Procesor Aries G2 jest o 50% szybszy od oryginalnego Aries Streaming Bridge, z dwukrotnie większą pamięcią systemową i masową. Obsługiwane są rozdzielczości do DSD512 i PCM 32bity/384k.

Sygnały wyjściowe można odbierać przez USB, a także przez przewodowe (RJ45 Gigabit Ethernet) lub bezprzewodowe (Tri-band WiFi) łącze sieciowe. Można korzystać z internetowych serwisów strumieniowych, z radia internetowego, odczytywać pliki dostępne w sieci lokalnej. Dostępne są dodatkowe funkcje jak listy odtwarzania na urządzeniu, buforowanie pamięci, odtwarzanie bez przerw, bit-perfect, czy multiroom. Wszystko to kontrolowane jest poprzez aplikację AURALiC na iOS, Lightning DS lub dostęp do programu Lightning za pośrednictwem nowego interfejsu internetowego na każdym urządzeniu smart. Oprócz zgodności z AirPlay, ARIES G2 jest certyfikowanym punktem końcowym Roon Ready do łatwej integracji z oprogramowaniem Roon.

Aries G2 może przekazać sygnał wysokiej rozdzielczości do konwertera cyfrowo-anlgowoego przez interfejs AURALiC Lightning Link, szybkie USB audio 2.0, wyjście AES/EBU, wyjście koncentryczne lub TOSLINK. Wyjścia cyfrowe mają izolację galwaniczną.

Producent podaje, że Aries G2 posiada ultra czystą kontrolę zasilania. Zastosowano podwójne zegary Femto i obudowę ekranującą zakłócenia EMI wykonaną z pojedynczego bloku aluminium.

Wersja bazowa Ariesa G2 nie ma wewnętrznej pamięci masowej. Klienci mogą jednak zainstalować dowolny 2,5-calowy dysk twardy lub zamówić Aries G2 z fabrycznie zainstalowanym napędem SSD przeznaczonym do przechowywania muzyki na urządzeniu.

Vega G2 (cena 24.999 złotych) to przetwornik cyfrowo-analogowy i zarazem odtwarzacz strumieniowy obsługujący sygnały cyfrowe o rozdzielczości do DSD512 i PCM 32-bity/384k. W porównaniu z oryginalną Vegą, nowa wersja posiada zupełnie nową strukturę, wykorzystując platformę Tesla do buforowania, przetwarzania i regulowania dostarczania sygnału źródłowego do zrobionego na indywidualne zamówienie układu przetwornika CA. Według materiałow producenta jest to pierwszy w branży układ konwersji CA, który działa niezależnie od częstotliwości sygnału źródłowego. Vega G2 buforuje dane w taki sposób, który nie ma potrzeby blokowania częstotliwości sygnału źródłowego. DAC całkowicie zarządza czasem z własnym zegarem - w tym przypadku precyzyjnymi zegarami Dual 72 Femto Master. Dzięki temu Vega G2 eliminuje wpływ jittera.

Platforma Tesla AURALiC jest wyposażona w czterordzeniowy układ A9, 1 GB pamięci DDR3 i 4 GB pamięci masowej, dostarczając 25 razy więcej mocy obliczeniowej niż poprzednik. Zaimplementowano też izolację galwaniczną oraz układy Dual Low-Noise Linear Purer-Power.

W pełni pasywna kontrola głośności opiera się na drabince rezystorów zbudowanej przez firmę AURALiC. Moduł wyjściowy ORFEO klasy A został zainspirowanym klasycznymi projektami analogowymi.

Technologia Lightning Streaming obsługuje funkcje transmisji strumieniowej i łączności. Po podłączeniu przez sieć Ethernet do sieci domowej, dostępne są wszystkie funkcje Lightning Streaming. Kontrola użytkownika odbywa się za pośrednictwem specjalnej aplikacji sterującej iOS AURALiC Lightning DS, a instalacja serwera Lightning Server dla Vega G2 została ułatwiona dzięki nowemu interfejsowi internetowemu z dowolnego smartfona, tabletu lub komputera. Vega G2 jest certyfikowanym punktem końcowym Roon Ready, co zapewnia płynną integrację z oprogramowaniem Roon.

Wykorzystywane w urządzeniach Lightning Link to dwukierunkowe połączenie o niskim poziomie jittera, przepływności 18 Gbs, bazujące na złaczu typu HDMI. W przeciwieństwie do innych połączeń HDMI nie bazuje na na I2S. Taktowanie danych z urządzeń docelowych, takich jak Vega G2, potrafi zapewnić synchronizację danych Aries G2. Lightning Link przenosi również dane sterujące systemem do wszystkich elementów, począwszy od regulacji głośności po konfigurację silnika procesora, co pozwala wszystkim połączonym urządzeniom AURALiC na jednolity, zunifikowany interfejs sterowania.

[zdjęcie Auralic Vega G2]
[zdjęcie Auralic Vega G2 - tylne ścianka]
[zdjęcie Auralic Aries G2]
[zdjęcie Auralic Aries G2 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl