Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - przedwzmacniacz-procesor AV7704 oraz amplituner SR7012 (.09.2017)

Marantz zaprezentował nowy amplituner sieciowy SR7012 oraz przedwzmacniacz-procesor AV7704. Urządzenia wchodzą do sprzedaży w tym miesiącu w wykończeniu czarnym, a SR7012 także w kolorze srebrno-złotym.

SR7012 to amplituner 9.2-kanałowy o mocy 200W na kanał. W celu optymalizacji jakości jego brzmienia wykorzystano nowe podzespoły, takie jak 192kHz/32-bitowy blok konwertera cyfrowo analogowego z zegarem minimalizującym jitter. Zastosowano firmowe Hyper Dynamiczne Moduły Wzmacniacza (HDAM) konstrukcji, wykorzystujące miniaturowe, starannie dobrane komponenty, zamiast bardziej typowych układów scalonych spotykanych często w innych konstrukcjach. Amplituner wyposażony został również w wejście gramofonowe. Wszystkie podzespoły amplitunera umieszczone zostały w obudowie antyrezonansowej nawiązującej wyglądem do stylu industrialnego, a sztywne antymagnetyczne panele minimalizują zakłócenia.

Zapewniono kompatybilność z pełną gamą odmian wideo w formacie 4K Ultra High Definition, obsługa 4K 60Hz, HDR oraz Dolby Vision jak i Hybrid Log Gamma (HLG). Możliwe jest skalowanie starszych źródeł wideo do rozdzielczości 4K, a także profesjonalna kalibracja obrazu ISF.

Sekcja audio ma dekodery Dolby Atmos, dts:X, Auro-3D. Dziewięć kanałów wzmacniacza umożliwia podłączenie głośników w konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2 bez konieczności zastosowania wzmacniacza zewnętrznego. 11.2 kanałowe wyjście przedwzmacniacza pozwla z zewnętrznym wzmacniaczem obsłużyć konfigurację 7.1.4.

Do dyspozycji jest osiem wejść HDMI oraz trzy wyjścia HDMI co umżliwiaja amplitunerowi SR7012 jednoczesną obsługę telewizora i projektora w głównej sali odsłuchowej, jak również przesłanie sygnału z innego, niezależnego źródła do monitora w odrębnym pomieszczeniu. Funkcjonalność eARC (Enhanced Audio Return Channel) ma być udostepniona poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania.

Dzięki implementacji systemu HEOS, SR7012 może być częścią bezprzewodowego systemu multiroom wraz z innymi urządzeniaemi Heos. Możliwy jest też dostęp do szerokiej gamy serwisów strumieniowych, w tym Spotify Connect, Tidal, Deezer, a także stacji radia internetowego. Aplikacja Heos na urżadzeni moblinym (smartfon, tablet) pozwala na sterowanie systemem. Obsługiwane jest Apple Airplay oraz bezprzewodowa łączność Bluetooth. Można odbireać muzykę przez połączenie z siecia loklną (Ethernet lub wbudowane Wi-Fi), aż do formatów o bardzo wysokiej rozdzielczości, w tym DSD2.8/5.6.

SR7012 jes też kompatybilny z rozwiązaniami integracyjnymi innych firm. Możliw ajest kontrolę poprzez IP za pośrednictwem zarówno przewodowego połączenia LAN lub Wi-Fi. W celu zapewnienia kompatybilności z innymi komponentami audio wideo, na panelu tylnym znajduje się wejście i wyjście zdalnego sterowania IR, wraz z wejściem emitera i wyjściem wyzwalacza 12 V. Bezpośrednie podłączenie zewnętrznej automatyki domowej oraz urządzeń sterujących umożliwia port szeregowy RS-232C. SR7012 współpracuje z Crestron Connected.

System Audyssey MultEQ XT32 zapewnia dostosowania dźwięku do charakterystyki pomieszczenia. Użytkownik może dostroić ustawienia poprzez aplikację Audyssey Editor dostępną w sklepach Google Play oraz iTunes. Na wyposażniu są też systemy Audyssey Dynamic Volume oraz Dynamic EQ.

AV7704 to procesor-przedwzmacniacz 11.2-kanałowy. Możliwości obrókbki sygnału są generalnie takie same jak w amplitunerze SR7012. Do AV7704 można podłączyć różne wzmacniacze mocy, Marantz poleca swoje własne konstrukcje, jak siedmiokanałowy MM8077, pięciokanałowy MM7055 lub dwukanałowy MM7025. 11.2-kanałowe wyjście z sekcji przedwzmacniacza jest zdublowane w postaci niesymetrycznych gniazd RCA oraz symetrycznych XLR.

[zdjęcie przedwzmacniaca-procesora Marantz AV7704]
[zdjęcie przedwzmacniaca-procesora Marantz AV7704 - tylna ścianka]
[zdjęcie Marantz amplitunera Marantz SR7012]
[zdjęcie Marantz amplitunera Marantz SR7012 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl