Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EXPOSURE - przedwzmacniacz z wejściami cyfrowymi XM7 i wzmacniacz mocy XM9 (15.09.2017)

Najnowsza seria XM firmy Exposure została poszerzona o dwa nowe produkty, które będą dostępne w Polsce w przyszłym miesiącu (dystrybucja Trimex). Exposure XM7 to przedwzmacniacz liniowy z wbudowanym przetwornikiem DAC oraz przedwzmacniaczem gramofonowym MM, w cenie 6.490 złotych. Exposure XM9 to monofoniczne końcówki mocy w cenie 6.990 złotych za parę.

Obydwa urządzenia mają niemagnetyczne, masywne obudowy z aluminiową płytą czołową. Są produkowane w kolorze czarnym lub tytanowym.

Przedwzmacnaicz XM7 wykorzystuje wyjątkowo duży transformator toroidalny dedykowany do zastosowań audio o mocy 200VA. Zastosowano wysokiej jakości elementy pasywne w ścieżce sygnału. W pełni dyskretny, tranzystorowy stopień wyjściowy pracuje w czystej klasie A. Wejścia liniowe są załączane przekaźnikami wysokiej klasy.
Dla sygnałów cyfrowych jest pięć wejść: dwa SPDIF z gniazdami BNC, dwa optyczne TOSLINK oraz jedno wejście USB klasy 2 z możliwością obsługi sygnałów PCM oraz DSD. Natomiast dla sygnałów analogowych jest wejście liniowe, wejście gramofonowe dla wkładek MM oraz wejście DIRECT AV ze stałym poziomem.
Do dyspozycji są dwie pary wyjść liniowych z przedwzmacniacza oraz dwa gniazda słuchawkowe, minijack 3,5mm oraz jack 6,3mm. Do wyboru aktywnego typu wyjścia służy przełącznik z tyłu urządzenia. Na wyposażeniu jest zdalne sterowanie.

Dane techniczne XM7:

Monofoniczne końcówki XM9 mają moc 80W. Zastosowano transformator toroidalny dedykowany do zastosowań audio o mocy 200VA oraz wysokiej jakości elementy pasywne w ścieżce sygnału. Układy kaskodowe minimalizują zależność pracy od zasilania, a bipolarne tranzystory wyjściowe Toshiba zapewniają dużą dynamikę. Dostępne jest zarówno niesymetryczne wejście RCA jak i symetryczne XLR (przełączane wewnątrz wzmacniacza). Wejścia RCA są równoległe aby ułatwić powielanie ilości końcówek na jednym kanale. Elektroniczny układ monitoruje pracę wzmacniacza i zabezpiecza przed przeciążeniem. Zastosowano podwójne wyjścia głośnikowe w standardzie BFA.

Dane techniczne XM9:

[zdjęcie przedwzmacniacza XM7]
[zdjęcie przedwzmacniacza XM7 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza mocy XM9]
[zdjęcie wzmacniacza mocy XM9 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl