Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EGREAT - odtwarzacz multimedialny A5 z systemem Android (15.09.2017)

Na polski polski rynek wchodzi najnowszy odtwarzacz multimedialny Egreat A5, Jest to multimedialny odtwarzacz sieciowy z funkcjonalnościami mini komputera bazujący na systemie Android TV. W porównaniu do bardziej zaawansowanego modelu Egreat A10, model A5 nie jest wyposażony w kieszeń na dysk twardy i ma mniejszą pamięć lokalną, ale poza tym oferuje wszystkie możliwości i funkcje droższego krewniaka. Cena A5 w wersji podstawowej to 679 złotych, a w wersji SET TOP BOX 709 złotych. Dystrybucję prowadzi firma C4i, a odtwarzacze są zawsze dostarczane z aktualnym oprogramowaniem.

Egreat A5 zapewnia odtwarzanie wideo w rozdzielczości 4K UltraHD 60Hz z HDR10. Wspiera sprzętowe odtwarzanie niemal wszystkich formatów wideo, łącznie z HEVC/H.265 4K 10bit przy przetwarzaniu sygnału wideo z przepływnościami do 250 Mbps, co jest szczególnie ważne przy odtwarzaniu plików o wysokiej przepływności z nowoczesnych kamer. Automatycznie wspierane jest dostosowywanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970. A5 odtwarza także obrazy płyt Blu-Ray i DVD z pełnym menu, zarówno w domyślnym odtwarzaczu, jaki i w KODI-Vidon XBMC. Wspierane są zarówno pliki BDJ 1.0/1.2/2.0, 3D/2D, jak i 4K BD-ISO. Urządzenie wspiera również wybrane serwisy VOD i pozwala na korzystanie z YouTube z funkcją castowania (po zainstalowaniu dodatkowej aplikacji). A5 obsługuje także formaty dźwięku przestrzennego 7.1 HD-Audio, w tym Atmos, DTS:X, DTS-HD i True-HD, zarówno downmix i passthrough.

Egreat A5 wykorzystuje system operacyjny Android w wersji 5.1 Lollipop z interfejsem dostarczonym jako nakładka producenta. Urządzenie zapewnia dostęp do sklepu Google Play, przeglądarki internetowej, a także tysięcy aplikacji biurowych, społecznościowych, gier 2D/3D czy multimedialnych. A5 to pełnoprawny mini komputer. Interfejs Egreat oferuje przeglądanie oraz odtwarzanie plików zarówno z lokalnych, podłączonych do urządzenia nośników danych, jak i źródeł sieciowych SMB, NFS czy uPnP. W oprogramowaniu znajdziemy dostęp do informacji o filmie, ustawienia telewizora, opcje wyświetlania napisów, a także regulację dźwięku i obrazu, gdzie wykorzystany jest silnik Imprex 2.0. Wszystkie funkcje i pełna obsługa dekodowania sprzętowego audio oraz wideo są dostępne zarówno w fabrycznej aplikacji do odtwarzania, jak i w preinstalowanej na urządzeniu, zmodyfikowanej wersji KODI, nazwanej Vidon XBMC, bazującej na Kodi 16.1.

Vidon XBMC to płatne oprogramowanie, ale nabywca odtwarzacza A5 otrzymuje je bez opłat wraz z licencją na 10 lat. Vidon XBMC - w odróżnieniu od darmowego KODI - odtwarza programowo pełne menu Blu-Ray oraz umożliwia programową realizację funkcji pass-through dźwięku przestrzennego, w tym HD audio, bez korzystania z programowej funkcji wrappera, jak robią to konkurencyjne odtwarzacze HiMedia i Zidoo.

W Egreat A5 zastosowano chipset HiSilicon Hi3798CV200, zaprojektowany specjalnie do odtwarzania wideo o wysokiej jakości obrazu. Pamięć RAM to 2GB DDR3. Pamięć flash eMMC ma pojemność 8GB. Dostępne z zewnątrz złącze SATA, porty USB (1x 3.0, 1x 2.0) oraz slot na karty microUSB pozwalają znacznie zwiększyć zasoby lokalnej pamięci do przechowywania plików multimedialnych. Szybki port LAN Gigabit Ethernet lub antena łącza bezprzewodowego dual-band WiFi AC (2.4GHz/5GHz) zapewniają wydajne połączenie z siecią lokalną i dalej z Internetem.

A5 obsługuje również Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych. Dostępne są wyjścia cyfrowe optyczne i koaksjalne, jak też wyjście analogowe RCA LR. Złącze HDMI jest w standardzie 2.0a dla pełnego wsparcia standardów 4K z HDR i pełnej kompatybilności z nowoczesnymi telewizorami i amplitunerami kina domowego.

Obudowa wykonana jest z aluminium, co zapewnia dobre odprowadzanie ciepła. Na frontowej ściance umieszczono wyświetlacz LED zaś na górze urządzenia znajduje się podświetlane logo producenta. W zestawie jest wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z możliwością programowania przycisków funkcyjnych. Możliwe jest również sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android, poprzez aplikację CetusPlay. Na akcesoria składają się ponadto kabel HDMI, AV 3xRCA, SATA oraz zewnętrzny zasilacz i antena Wi-Fi.

Dodatkowo można wyposażyć odtwarzacz w kontroler typu AirMouse z czujnikiem żyroskopowym i klawiaturę QWERTY (Deluxe, MGP-811 lub V5). Możliwości KODI można rozbudować poprzez instalację odpowiednich wtyczek audio i wideo (opcja dostępna w wersji z usługą SET TOP BOX).

[zdjęcie odtwarzacza Egreat A5]
[zdjęcie odtwarzacza Egreat A5 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl