Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IFI AUDIO - iGalvanic3.0, izolator galwaniczny klasy USB 3.0 (13.09.2017)

Do sprzedaży wszedł nowy produkt brytyjskiej marki iFi Audio o nazwie iGalvanic3.0. Jest to wyspecjalizowane urządzenie przeznaczone do audiofilskich komputerowych, systemów audio - izolator galwaniczny klasy USB 3.0. Jego zadaniem jest zapewnienie izolacji galwanicznej, a także regeneracji sygnału USB. Izolacja galwaniczna jest zapewniona zarówno na liniach danych jak i zasilnia. Cena detaliczna wynosi 1.749 złotych (dystrybucja Camax).

Według materiałów iFi Audio iGalavanic3.0 to pierwsze w swoim rodzaju urządzenie produkowane komercyjnie. Na rynku nie brakuje sprzętu do redukcji zakłóceń w połączeniach USB. Materiały iFi Audio podkreślają jednak, że uzyskanie galwanicznej izolacji na połączeniu USB 3.0 jest pionierskim i znaczącym osiągnięciem, a konkurencyjne produkty ograniczają się do izolacji na USB 2.0, co jest znacznie łatwiejsze do wykonania.

Urządzenie ma tylko dwa złącza: wejściowe USB 3.0 typu B, oraz wyjściowe USB 3.0 typu A. Oprócz tego jest jeszcze przełącznik do wyboru jednego z trzech wariantów trybu uziemienia, co pozwala dostosować się do systemu użytkownika. Poszczególne nastawy są dla sytuacji gdy nie ma uziemienia, jest jedno uziemienie lub jest więcej uziemień. Wybór odpowiedniego wariantu zabezpiecza przed problemami z przydźwiękiem.

iGalvanic3.0 jest zgodny ze standardami i obsługuje wszystkie prędkości USB począwszy od 1,5Mbps do 5Gbps.

Zastosowano znaną od lat, aluminiową obudowę typu nano. Spełnia ona również rolę ekranu chroniącego przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

iGalvanic3.0 nie wymaga osobnego zasilacza, wykorzystuje zasilanie z gniazda USB. Preferowane jest pobieranie zasilania z USB3.0 zamiast USB2.0, ze względu na wyższą wartość dostarczanego prądu i lepszą konstrukcję nowszej wersji standardu USB. Producent proponuje też kilka konfiguracji wykorzystujących dodatkowo urządzenia iDefender3.0 oraz iPower (5V).

Izolacja galwaniczna oznacza przerwanie połączenia elektrycznego współpracujących obwodów. Sygnał użyteczny jest transmitowany pomiędzy obwodami, ale prądy zakłóceń czy prądy błądzące są blokowane. Przerwane są też pętle masy. Wykorzystane w iGalvanic3.0 układy izolacji galwanicznej zostały opracowane od podstaw i nie są dostępne dla innych producentów. Ze względu na różnice architektury pomiędzy USB 2.0 a USB 3.0 w iGalvanic3.0 pracują osobne i odmienne układy izolacji galwanicznej dla tych wariantów USB.

Zaimplementowano też znane z poprzednich produktów iFi Audio technologie REclock, REbalance i REgenerate. Układy te są zdublowane i pracują zarówno przed jak i po izolacji galwanicznej. Producent określa też zastosowaną technologię terminem Zero Delay. Sygnał nie jest konwertowany czy przetwarzany, a opóźnienia są minimalne.

Zaprojektowano też zasilacz o bardzo niskim poziomie szumów. Zastosowane zostały kondensatory Panasonic Os-Con (dawniej Sanyo Os-Con). Szczególnych zabiegów wymagało wyprodukowanie miniaturowego, wysokoczęstotliwościowego transformatora mocy. Opracowanie tego elementu opóźniło debiut urządzenia o kilka miesięcy. Ponieważ niemiecki poddostawca nie mógł spełnić postawionych wymagań, firma AMR/iFi zakupiła niezbędne materiały i urządzenia, a następnie wyprodukowała transformatory samodzielnie.

Dane techniczne iFi Audio iGalvanic3.0:

[zdjęcie iFi Audio iGalvanic 3.0]
[zdjęcie iFi Audio iGalvanic 3.0 - od spodu]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl