Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VPI - gramofon Avenger Plus (12.09.2017)

Na nasz rynek wszedł grmofon VPI Avenger Plus. Jego cena wraz z jednym ramieniem i bez wkładki wynosi 67.500 złotych (dystrybucja Hi-Fi Club).

Ponieważ różnica cen modeli Avenger oraz Avenger Reference jest duża, pojawiła się koncepcja by wypełnić tą lukę w ofercie VPI. W rezultacie powstał Avenger Plus zawierający kilka udoskonaleń w stosunku do Avengera. Zapożyczono technikę z gramofonu Titan i zastosowano blok napędowy Harry Weisfeld Signature Rim Drive. Wprowadzone udoskonalenia przyniosły ułatwienie obsługi. Moża gałką regulować położenie mechanizmu, który jest zasilany napięciem precyzyjnie wygenerowanym przez załączony w komplecie Analog Drive System. Oprócz tego zastosowano lepsze ramię JMW 12-3DR z okablowaniem Nordost Reference, a także docisk Periphery Ring clamp.

Gramofon ma chassis złożone z trzech połączonych warstw, kolejno akryl-aluminium-akryl. Pomiędzy warstwami znajduje się materiał tłumiący. Wszystko to jest zblokowane przy pomocy trzech narożnych stalowych filarów, trzech trzpieni i bloku łożyska. Narożne filary są podstawami dla ramion i mają pokrętła do regulacji wysokości, co pozwala na poziomowanie gramofonu. W pełni regulowane podstawy do ramion są wykonane z aluminium 6061 dla zachowania sztywności i uziemienia. Na gramofonie można zamontować trzy ramiona dowolnej długości i dowolnej marki.

Synchroniczny silnik prądu zmiennego ma 24 bieguny i prędkość obrotową 300rpm.

Talerz o masie 22 funtów (11,34 kg) jest wykonany z aluminium 6061. Odwrócone łożysko ma wał z utwardzonej stali nierdzewnej. Utwardzana kulka (60 Rockwell) obraca się w panewce z fosfobrązu i opiera na tarczy oporowej z tworzywa PEEK.

Opcjonalnie do gramofonu można dopkupić podstawy ramion, same ramiona, stopki Avenger Reference Feet a także napęd Avenger Reference Magnetic Drive.

Dane techniczne gramofonu VPI Avenger Plus:

[zdjęcie gramofonu VPI Avenger Plus]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl