Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - AVR-X6400H i AVR-X4400H, amplitunery sieciowe z obsługą Heos (11.09.2017)

Denon zaprezentował dwa nowe amplitunery AV obsługujące Dolby Atmos, DTS:X i Auro-3D, a także wyposażone w bezprzewodową technologię strumieniowania muzyki HEOS. Urządzenia są produkowane w Japonii w fabryce Denona. Zarówno AVR-X4400H jak i AVR-X6400H będą dostępne w kolorze czarnym i srebrnym premium we wrześniu 2017.

AVR-X4400H to amplituner 9.2-kanałowy, o mocy 200 W na kanał. Dziewięciokanałowy, dyskretny blok wzmacniacza ma identyczne wzmocnienie dla wszystkich kanałów. Można sterować zestawy głośnikowe w konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2, bez konieczności stosowania osobnych wzmacniaczy. Z dodatkowym wzmacniaczem dwukanałowym można też stosować konfigurację 7.1.4.

AVR-X6400H wyposażono w 11 kanałów wzmacniacza, każdy o mocy 205 W. Blok wzmacniacza zawiera oddzielne płytki układów wzmacniających dla każdego kanału, co poprawia wzajemną separację. Zarówno przyłącza zasilacza, jak i przyłącza wyjściowe każdego wzmacniacza mają taką samą długość. Możliwa jest konfiguracja systemu 7.1.4. Natomiast w prostszych systemach surround można zastosować podwójne wzmocnienie w konfiguracji 5.1, dzięki czemu każdy głośnik sterowany jest przez dwa kanały wzmacniające. W modelu AVR-X6400H zastosowano też autorskie tranzystory Denona oraz pozłacane gniazda przyłączeniowe.

Zaimplemetowana w amplitunerach technologia Heos pozwala na pracę w bezprzewodowaych systemach multiroom, razem z innymi urządzeniami Heos. Systemy Heos mogą być sterowane z poziomu aplikacji. Heos zapewnia też dostęp do internetowego radia i szerokiej gamy popularnych usług serwisów muzycznych, w tym Deezer, Spotify, Tidal, SoundCloud i inne.

Amplitunery są wyposażone w Ethernet i dwuzakresowe WiFi, mają możliwość odtwarzania muzyki z sieci lokalnej i źródeł internetowych, także z plików audio wysokiej rozdzielczości jak FLAC, ALAC lub DSD (do 5.6MHz). Wspierane jest odtwarzanie gapless. AirPlay i Bluetooth pozwalają odtwarzać muzykę z urządzeń przenośnych.

Obydwa modele są wyposażone w technologię wielokanałowego przetwarzania dźwięku AL32 firmy Denon oraz D.D.S.C.-HD32. Zastosowano blok konwerterów cyfrowo-analogowych opartych na układzie AKM AK4458VN 32bit/8ch dla wszystkich kanałów.

Do dyspozycji jest też wejście gramofonowe.

Sekcja wideo wspiera technologie Full 4K Ultra HD, HDCP 2.2, HDR (High Dynamic Range), BT.2020, Wide Color Gamut oraz 4:4:4 Pure Color sub-sampling. Możliwa jest też praca w trybie Dolby Vision i HLG (Hybrid Log Gamma). Procesor wideo może sklaować sygnały niższej rozdzielczości do pełnego 4K, wraz z analogową konwersją sygnału HDMI i skalowaniem Full Rate 4K.

Do dyspozycji jest 8 wejść HDMI, w tym jedno na panelu przednim. Obydwa amplitunery zostały wyposażone w trzy wyjścia HDMI, umożliwiając przesyłanie dźwięku i obrazu z jednego źródła do drugiej strefy przez HDMI, a jednocześnie na przesyłanie sygnału z drugiego źródła do dwóch głównych monitorów - na przykład telewizora i projektora w głównym pomieszczeniu.

Poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania dostępna będzie funkcja eARC (Enhanced Audio Return Channel), umożliwiająca obsługę formatów audio 3D za pośrednictwem pojedynczego kabla HDMI z aplikacji telewizyjnych.

Na wyposażeniu jest system dostosowania dźwięku do pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32. Zestaw funkcji Audyssey obejmuje również Audyssey LFC i SubEQ HT. Amplitunery są kompatybilne z aplikacją Audyssey MultEQ Editor (dostępna w Appstore), co pozwala użytkownikowi na jeszcze większą kontrolę nad ustawieniami dźwięku.

Dostępna jest również funkcja Bass Sync, która pozwala użytkownikom zrekompensować brak synchronizacji między kanałami LFE a resztą kanałów, co występuje w przypadku niektórych nośników. Ten problem może powodować efekty fazowe, zakłócające brzmienie. Bass Sync umożliwia amplitunerowi odtwarzanie niskich tonów zsynchronizowanych z resztą dźwięków.

Obsługę i konfigurację ułatwia asystent konfiguracji Denon. Cztery przyciski funkcyjne Quick Select umożliwiają użytkownikowi szybki wybór ulubionego źródła wejściowego, z zaprogramowanym preferowanym ustawieniem dźwięku dla każdego źródła. Do dyspozycji jest menu ekranowe w języku polskim.

Spore są też możliwości integracji amplitunerów w różnego rodzaju instalacjach. Możliwe jest sterowanie poprzez IP, połączenia wejścia/wyjścia zdalnego sterowania na podczerwień. Dostępny jest wyzwalacz 12V, złącze RS-232 oraz zapewniona jest kompatybilność z Creston Connected. W celu ułatwienia pracy instalatorom, amplitunery zostały wyposażone w funkcję diagnostyki sygnału HDMI, umożliwiając korygowanie błędów podczas instalacji, w tym problemów z okablowaniem i zgodności z monitorami 4K.

Tryb ECO Denona umożliwia obu modelom dostosowanie zużycia energii do sposobu, w jaki są używane. Pozwala to na zmniejszenie zużycia energii nawet o 50% podczas pracy przy niskich poziomach głośności. Wskaźnik trybu Eco może być wyświetlany w celu monitorowania ilości zużywanej energii.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X6400H]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X6400H - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X4400H]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X4400H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl