Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CD FREAKS - obejście systemu zabezpieczeń Macrovision SafeAudio (4.08.2001)

Na rynku pojawiły się ostatnio próbne partie płyt CD wyprodukowanych z wykorzystaniem technologii SafeAudio firmy Macrovision. Płyty te nie były w żaden sposób oznaczone. SafeAudio to zabepieczenie mające na celu uniemożliwienie przegrywania płyt przy pomocy komputera. Jego istotą jest celowe wprowadzenie specjanie uformowanych błędów do zapisu. Układy korekcji błędów w odtwarzaczach audio radzą sobie z takimi paczkami szumu dodanymi do muzyki. Według Macrovision celowo wprowadzone błędy pozostają niesłyszalne. W odróżnieniu od odtwarzaczy CD, komputerowe napędy CD potrzebują do odczytu płyty pośrednictwa sterownika, a sterownik interpretuje wprowadzone przez SafeAudio szumy jako błędy zapisu co prowadzi do zakłóeceń w kopiowaniu.

Sposób na ominięcie zabezpieczenia podano na witrynie CD Freaks. Przy pomocy specjalnego sterownika cdfs.vxd poszczególne utwory są zachowywane w postaci plików .wav. Pliki tego typu można bez przeszkód skopiować przy pomocy dowolnego programu obsługuącego nagrywanie płyt CD Audio.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl