Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HEGEL - wzmacniacz zintegrowany H90 z wejściami cyfrowymi (23.08.2017)

W bieżącym miesiącu do sprzedaży na polskim rynku wchodzi nowe urządzenie norweskiej firmy Hegel, wzmacniacz zintegrowany H90. Jego cena detaliczna wynosi 7.390 złotych (dystrybucja Camax).

H90 jest bezpośrednim następcą znanego modelu H80. W stosunku do swojego poprzednika, Hegel H90 został przede wszystkim wzbogacony o wejście cyfrowe RJ45 do połączenia z siecią lokalną LAN. Dzięki temu wzmacniacz posiada nie tylko funkcję odtwarzacza strumieniowego, ale również w pełni współpracuje z technologią Airplay firmy Apple.

Zmianie uległa również moc wyjściowa. Zamiast 75W z modelu H80, projektanci Hegla zaimplementowali stopień wzmacniający o mocy 60W na kanał przy obciążeniu 8Ω. Ze względu na zastosowanie najnowszej wersji autorskiej i opatentowanej technologii SoundEngine2, rzeczywiste możliwosci sterowania wymagających zespołów głośnikowych H90 mogą się okazać lepsze niż u poprzednika. Producent podaje wartość współczynnika tłumienia na poziomie ponad 2000, co jest wynikiem wielokrotnie lepszym od rynkowej średniej, oraz dwa razy większym od H80.

Na wyposażeniu są dwa wejścia analogowe. Dla sygnałów cyfrowych jest wspomniane już ethernetowe wejście RJ45, a także jedno koncentryczne S/PDIF, jedno USB oraz trzy optyczne S/PDIF. Obydwa wejścia analogowe można ustawić w tryb Home Theater o stałej maksymalnej głośności. Dzięki temu H90 może pełnić rolę końcówki mocy, kontrolowanej przy pomocy innego urządzenia, jak DAC, streamer czy amplituner kina domowego.

Oprócz terminali głośnikowych nowy Hegel został wyposażony w wyjście analogowe RCA o zmiennym poziomie, dzięki któremu można kontrolować głośność innego wzmacniacza czy też końcówki mocy. Dodatkowo Hegel H90 ma też wysokiej jakości wyjście słuchawkowe, które może pracować ze słuchawkami o wysokich impedancjach do 600Ω. Wyjście słuchakowe jack 6,3mm umieszczono na froncie urządzenia.

Wyświetlacz wykonany w technologii OLED, wyświetla wszystkie informacje w białym kolorze. Ze wzmacniaczem dołączany jest nowy pilot RC10, który umożliwia sterowanie samym H90, jaki i pozostałymi komponentami domowego systemu Hi-Fi.

Dane techniczne wzmacniacza Hegel H90:

[zdjęcie wzmacniacza Hegel H90]
[zdjęcie wzmacniacza Hegel H90 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl