Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

QUESTYLE - zaawansowany odtwarzacz przenośny QP2R oraz DAC/wzmacniacz słuchawkowy CMA400i (28.07.2017)

W sierpniu 2017 do sprzedaży na naszym rynku mają wejść dwa nowe urządzenia marki Questyle. Przenośny odtwarzacz QP2R będzie dostępny w cenie 4.999 złotych, w dwóch wersjach kolorystycznych (złota, srebrna). Natomiast CMA400i (cena 3.398 złotych) to urządzenie stacjonarne będące połączeniem konwertera CA ze wzmacniaczem słuchawkowym. Dystrybucję Questyle prowadzi MIP.

QP2R to odtwarzacz drugiej generacji Questyle i zawiera on najlepsze firmowe rozwiązania. Dotyczy to nie tylko jakości dźwięku, umiarkowanych rozmiarów, jakości obudowy i odpowiedniej mocy ale także niskiego zużycia energii.

Podobnie jak niższy model QP2R korzysta z Linuksa, ponieważ według producenta wydajność i stabilność tego systemu przewyższa możliwości Androida. Sekcja audio na płytce PCB w QP2R obejmuje około 70% powierzchni. Odtwarzacz ma wzmacniacz prądowy zbudowany z elementów dyskretnych i pracujący w klasie A. Ze względu na w pełni symetryczne wyjście, zastosowano cztery grupy obwodów zamiast poprzednio stosowanych dwóch. Wspomniane cztery grupy wzmacniające znajdują się zarówno z przodu jak i z tyłu PCB, co znacznie skraca ścieżkę sygnału.

Według materiałów Questyle QP2R to pierwszym przenośny odtwarzacz na świecie z systemem kontroli polaryzacji (bias) klasy A. Ma to na celu uzyskanie pewności, że wzmacniacze prądowe pracują w klasie A podczas sterowania różnych obciążeń (słuchawek lub głośników). Dotyczy to szczególnie najtrudniejszych obciążeń.

QP2R zachowuje wzornictwo poprzedniego modelu QP1R. Wprowadzono natomiast nową, opatentowaną technologię łożyska płaskiego. Zastosowano ją w mechanicznym pierścieniu sterującym oraz pokrętle głośności. Producent podkreśla wyjątkową dokładność tego mechaniczno-elektronicznego sterowania. Ambitnie potraktowano port typu C służący do ładowania i przesyłania danych. Wewnętrzna tuleja portu wykonana została ze stali nierdzewnej - jest lśniąca i odporna na zarysowania.

W QP2R wykorzystano opatentowane przez Questyle technologie True DSD oraz 3X Clock Asynchronous Structure. Flagowy chipset DAC AKM AK4490 może obsługiwać DSD 256 oraz PCM384 / 32Bit. Ponadto w najnowszym odtwarzaczu Questyle znajdziemy 1GHz procesor o wysokiej wydajności i niskim poborze mocy, 64GB pamięci wewnętrznej i slot dla kart micro SD o pojemności do 200GB. Kondensatory tantalowe F95 mają dodatkowo podnieść jakości dźwięku. Zasilanie oparte jest na baterii o dużej pojemności. Zapewnia ona 10 godzin pracy, a specjalny układ odpowiedzialny jest za precyzyjną kontrolę poziomu jej naładowania. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje także pilot zdalnego sterowania, wyjście SPDIF, stację dokującą oraz możliwość podłączenia jednej pary zewnętrznych głośników aktywnych.

Dane techniczne QP2R:

CMA400i to nieduże urządzenie w czarnym i matowym kolorze. Obudowa ma piaskowaną fakturę, a wskaźniki LED świecą bursztynowym światłem. Oprócz standardowej pozycji horyzontalnej CMA400i może być ustawiony w pozycji pionowej w specjalnie zaprojektowanej podstawce. Obudowa CMA400i została wykonana z aluminium klasy lotniczej 6063, co gwarantuje to stabilne termicznie warunki pracy i utrzymanie temperatury 55°C nawet przy długiej pracy w klasie A. Elementy urządzenia są obrabiane na CNC z zachowaniem bardzo małych tolerancji 0.02 mm. Pokrętło głośności wykonano z tolerancją poniżej 0.005mm.

Na wyposażeniu są trzy wejścia cyfrowe (optyczne, koncentryczne, USB). Dostępne jest wyjście cyfrowe koncentryczne, wyjścia liniowe XLR oraz RCA a także zestaw wyjść słuchawkowych. Wzmacniacz CMA400i jest w pełni symetryczny, zawiera cztery grupy obwodów pracujących w klasie A. Dostępne jest 4-stykowe symetryczne wyjście XLR, symetryczne wyjście 2.5mm oraz standardowe gniazdo jack 6.3 mm. Na spodniej ściance znajduje się przełącznik wzmocnienia (Gain Control) ułatwiający dopasowanie do różnych słuchawek.

Znajdujący się na przednim panelu przełącznik Function służy do wyboru funkcji wzmacniacza słuchawkowego lub przedwzmacniacza.

CMA400i wykorzystuje opatentowaną przez Questyle technologię True DSD. Zastosowano konwerter AKM AK4490. Urządzenie przetwarza sygnały DSD bez konwertowania do PCM.

Zastosowano specjalnie opracowany transformator toroidalny Noratela. W ukłądach zasilania pracuje ponad 10 osobnych grup. Zastosowano miedzy innymi kondensatory WIMA, kondensatory Nichicon FG oraz rezystory militarne Dale.

CMA400i może pracować z systemami Win XP, Vista, Win7, Win8, Win10 i Mac OS.

Dane techniczne CMA400i:

[zdjęcie Questyle CMA400i]
[zdjęcie odtwarzacza Questyle QP2R]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl