Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - dwa amplitunery AV z obsługą Heos (27.07.2017)

Marantz zaprezentował nowe, sieciowe amplitunery AV z obsługą systemu bezprzewodowego multiroom Heos. Modele SR5012 i SR6012 będą dostępne w czarnym, bądź srebrno-złotym wykończeniu (dystrybucja Horn Distribution).

Oba modele mają wiele cech wspólnych. W zakresie odtwarzania obrazu są kompatybilne z pełną gamą formatów obrazu 4K Ultra High Definition, od 4K 60Hz aż do HDR, a także obsługują Dolby Vision i Hybrid Log Gamma (HLG, dzięki przyszłej aktualizacji oprogramowania). Można przekonwertować starsze źródła SD do formatu HD/4K, a także konwertować sygnał analogowy do HDMI.

Na wyposażeniu są dekodery Dolby Atmos i przestrzennego dźwięku 3D DTS:X. Urządzenie są w pełni kompatybilne ze ścieżkami dźwiękowymi Dolby TrueHD i DTS:HD dla konwencjonalnego ustawienia przestrzennego 5.1 lub 7.1.

Muzykę można przesyłać bezpośrednio z sieci domowej bądź Internetu, korzystając z łączności kablowej albo z WiFi. Urządzenia mają możliwość odtwarzania dźwięku z radia internetowego, z serwisów muzycznych takich jak Deezer, Spotify Connect czy Tidal, z komputera lub dysku NAS z rozdzielczością do 192kHz / 24bitów dla PCAM oraz 2.8/5.6MHz dla DSD. Odtwarzane są pliki FALC, ALAC. WAV, MP3, WMA, AAC. Można odtwarzać również nagrania w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z pamięci przenośnej USB korzystając z gniazda w panelu przednim, bądź przesyłać muzykę z urządzeń mobilnych korzystając z Bluetooth lub Airplay.

Dzięki implementacji obsługi systemu Heos amplitunery mogą się stać częścią bezprzewodowego systemu muzycznego multiroom. Korzystając z aplikacji Marantz 2016 AVR można dokonać odpowiedniej konfiguracji sprzętu, a także nim sterować. Muzykę można przesyłać w całym domu z wykorzystaniem sieci, bezpośrednio z urządzeń mobilnych czy też Internetu.

Asystent ustawień na ekranie (Setup Assistant) ułatwia konfigurację urządzeń. Tryb ECO minimalizuje zużycie energii elektrycznej. Certyikat ISF oznacza, że możliwa jest profesjonalna kalibracja obrazu.

SR5012 to amplituner 7.2-kanałowy. Moc wynosi 180 W na kanał (6 omów, 1%, pojedynczy kanał) lub 100W na kanał (8Ω, 0,08%, stereo). Wzmacniacze bazują na elementach dyskretnych i wykorzystują firmowe moduły HDAM. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje nowy ośmiokanałowy układ DAC, korzystający z 32-bitowych przetworników AKM AK4458VN we wszystkich kanałach. SR5012 może pracować w konfiguracji 5.1.2, łącznie z kanałami efektowymi wysokości w celu uzyskania efektu 3D ze ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos lub DTS:X. Przy prostszym systemie 5.1 wolne kanały można wykorzystać do sterowania głośników stereo w innym pomieszczeniu.

Na wyposażeniu jest 8 wejść i dwa wyjścia HDMI, a także zestaw innych wejść audio i wideo, zarówno cyfrowych jak i analogowych. Tuner obsługuje pasma AM i FM.

Audyssey MultEQ XT pozwala na ustawienie i kalibrację dźwięku, a opcjonalna aplikacja mobilna Audyssey MultEQ Editor pozwala na dokładniejsze dostrajanie brzmienia. Audyssey Dynamic EQ koryguje dźwięk przy pracy z niskim poziomem głośności, a Dynamic Volume wyrównuje ewentualne skoki głośności pomiędzy oglądanym filmem a na przykład reklamami.

SR6012 to amplituner 9.2-kanałowy. Moc wynosi 185 W na kanał (6 omów, 1%, wysterowany pojedynczy kanał) lub 110W na kanał (8Ω, 0,08%, stereo). Wzmacniacze bazują na elementach dyskretnych i wykorzystują firmowe moduły HDAM. Można stosować konfiguracje dźwięku przestrzennego 5.1.4 lub 7.1.2. Przetwarzanie jest 11.2-kanałowe i jest też stosowne wyjście z przedwzmacniacza. Z dodatkowym wzmacniaczem mocy można dodać jeszcze dwa kanały (7.1.4). W konwencjonalnych konfiguracjach 5.1 lub 7.1 dodatkowe kanały można wykorzystać do zbudowania kolejnej strefy w innym pomieszczeniu, w razie potrzeby napędzanej oddzielnym źródłem.

Zastosowano takie same konwertery CA jak SR5012, ale dodatkowe ukłądy Hybrid PLL Clock Jitter Reducer poprawiają jakość dźwięku. Wytłaczany aluminiowy radiator ułatwia rozproszanie ciepła. SR6012 posiada również złocone złącza i terminale głośnikowe.

Na wyposażeniu jest 8 wejść HDMI, dwa wyjścia główne HDMI i jedno wyjście HDMI strefowe. Wśród innych wejść audio i wideo, zarówno cyfrowych jak i analogowych, jest też wejście gramofonowe MM. Tuner obsługuje pasma AM i FM.

Zdolność do obsługi eARC (Enhanced Audio Return Channel) będzie dostępna w przyszłej aktualizacji oprogramowania i umożliwi odbieranie bezpośrednio z aplikacji telewizyjnych przy pomocy kabla HDMI, dźwięku bazującego na obiektach, w tym Dolby Atmos i DTS: X, a także Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio.

SR6012 ma bardziej rozbudowane opcje obróbki dźwięku Audyssey MultEQ XT32, Dynamic Volume, Dynamic EQ, LFC, Sub EQ HT.

Dostępne są też niestandardowe opcje konfiguracji dzięki kompatybilności z Creston Connected.

[zdjęcie amplitunera SR 5012]
[zdjęcie amplitunera SR 5012 - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera SR 6012]
[zdjęcie amplitunera SR 6012 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl