Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JAMES LOUDSPEAKER - podłogowe zestawy serii Q (26.07.2017)

Firma James Loudspeaker wprowadziła do oferty trzy modele kolumn podłogowych, które tworzą nową serię Q. Wykorzystano tu rozwiązania techniczne z flagowych zestawów do zabudowy w ścianie z serii BE Reference. Kolumny serii Q mają sztywne, wzmocnione obudowy z MDF, aluminiowe maskownice prętowe i 1-calowe głośniki berylowe w zespole złożonym z czterech sztuk. Kolumny są dostępne w różnych kolorach według zamówienia klienta. Możliwe są nawet korekty wymiarów. Produkcja odbywa się w USA, w Napa, w stanie Kalifornia.

Największy i najdroższy Q60 (cena amerykańska 15.000 dolarów sztuka) jest 4-drożnym modelem pokrewnym do 808BE. Producent zaleca zastosowanie bi-ampingu. Niskie tony odtwarza 12-calowy subwoofer z aluminiową membraną i 3-calową cewką. Jest on skierowany w dół i można go wysterować osobnym wzmacniaczem. Dalszą część pasma odtwarzają dwa 8-calowe głośniki niskotonowe i dwa 6.5-calowe średniotonowe - wszystkie one mają aluminiowe membrany i santoprenowe zawieszenia. Zespół czterech 1-calowych berylowych głośników odtwarza wysokie tony.

Dane techniczne Q60:

Q48 (cena amerykańska 10.000 dolarów sztuka) jest także zestawem 4-drożnym, polecanym do aplikacji z bi-ampingiem. 12-calowy subwoofer ma aluminiową membranę i 3-calową cewkę. Jest on skierowany w dół i można go wysterować osobnym wzmacniaczem. Dwa 8-calowe głośniki niskotonowe i dwa 5.25-calowe średniotonowe mają aluminiowe membrany i santoprenowe zawieszenia. Zespół czterech 1-calowych berylowych głośników odtwarza wysokie tony.

Dane techniczne Q48:

Q30 (cena amerykańska 6.000 dolarów sztuka) to zestaw 3-drożny. Zastosowano 8-calowy głośnik niskotonowy i 8-calowy głośnik średniotonowy - obydwa mają aluminiowe membrany i santoprenowe zawieszenia. Wysokie tony także odtwarza berylowy kwartet.

Dane techniczne Q30:

[zdjęcie zestawów głośnikowych James Loudspeaker Q30, Q48, Q60]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl