Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - MA8900, wzmacniacz z wejściami liniowymi, cyfrowymi i gramofonowymi (24.07.2017)

Na nasz rynek wszedł nowy, bogato wyposażony wzmacniacz zintegrowany McIntosh MA8900. Jest on dostępny w cenie 34.900 złotych (dystrybucja HiFi Club). Jak podaje producent jest to pierwszy spośród modeli nowej generacji.

Moc wyjściowa wynosi 200W na kanał. Zastosowno charakterystyczne dla McIntosh autoformery i wyjścia głośnikowe mają osobne, złocone terminale dla obciążeń 2Ω, 4Ω oraz 8Ω. Moc jest taka sama niezależnie od wybranych terminali wyjściowych.

Zastosowano zaawansowane, wysokoprądowe tranzystory wyjściowe i jak podaje producent zapewniają one eliminację opóźnienia w uzyskaniu równowagi termicznej, czyli wzmacniacz brzmi dobrze zaraz po uruchomieniu, bez konieczności dłuższego rozgrzewania.

Wszystkie wejścia cyfrowe umieszczono w osobnym modlule DA1 Digital Audio Module. Moduł ten będzie można w przyszłości wymienić na nowszą wersję. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje 8-kanałowy, 32-bitowy układ zaaplikowany w konfiguracji Quad Balanced (poczwórny-symetryczny). Łącznie jest 6 wejść cyfrowych. Są to 2 wejścia koncentryczne, 2 optyczne, jedno USB i jedno firmowe MCT do połączenia z transportem SACD/CD MCT450. Wejścia koncentryczne i optyczne obsługują sygnały do 24-bitów/192kHz. Natomiast wejście USB przyjmuje PCM do 32-bitów/384kHz, DXD 384kHz oraz DSD aż do DSD256.

Dla sygnałów analogowych jest jedno wejście symetryczne i 6 wejść niesymetrycznych, wejście dla wkładek MM i wejście dla wkładek MC. Jest też wejście bezpośrednio na wzmacniacz mocy.

Użytkownik może nadawać nazwy wszystkim wejściom. Każde wejście jest niezależne i wszystkie wejścia są zawsze dostępne niezależnie od sposobu podłączenia źródeł.

Oprócz terminali głośnikowych są też wyjścia liniowe RCA, jedno ze stałym poziomem i drugie z regulowaną głośnością. Jest też wbudowany wzmacniacz słuchawkowy z funkcją HXD (Headphone Crossfeed Director) do modyfikacji wrażeń sterefonicznych. Wyjście słuchawkowe ma postać gniazda jack 1/4 cala i jest przystosowane do słuchawek o impedancji 20Ω-600Ω.

Wzmacniacz ma nowe mikroprocesory do realizacji funkcji sterujących. Zaimplementowano też nowe części w układach audio aby uzyskać jak najlepsze brzmienie.

Do dyspozycji jest rozbudowana, analogowa, pięciopasmowa regulacja barwy. Zestaw dodatkowych terminali pozwala na przesyłanie sygnałów sterujących i sygnałów wyzwalaczy.

MA8900 ma układy zabezpieczeń i monitorowania. Power Guard monitoruje i dopasowuje przebieg sygnału aby uniknąć wyraźnych zniekształceń i obcinania sygnału. Sentry Monitor to działający bez bezpieczników układ odłączający stopień wyjściowy w przypadku zwarcia - automatycznie przestawia się ona do normalnej pracy gdy problem zostanie usunięty. Jest też dostępna funkcja obejścia dla kina domowego (Home Theater PassThru).

Wzornictwo trzyma się firmowej tradycji, zastosowano niebieskie wskaźniki mocy, czarny, szklany panel czołowy, charakterystyczne gałki i podświetlane logo. Część obudowy jest wykonana z polerowanej stali nierdzewnej. MA8900 jest też pierwszym modelem McIntosha z radiatorami, których część ma przekrój firmowego logo (McIntosh Monogrammed Heatsinks). Oprócz specjalnego kształtu radiatory mają też podwyższoną jakość wykończenia.

Dane techniczne MA8900:

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego McIntosh MA8900]
[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego McIntosh MA8900 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego McIntosh MA8900 - radiatory]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl