Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KEITH MONKS - dwa nowe urządzenia do mycia płyt winylowych (21.07.2017)

Brytyjska firma Keith Monks wprowadza dwa nowe urządzenia do mycia płyt winylowych: discOvery Redux oraz unowocześnioną wersję discOvery microLight. Wchodzą one do sprzedaży w tym miesiącu. Ceny europejskie to 2.395 Euro dla discOvery Redux oraz 2.095 Euro dla micrOlight.

Nowy microLight to najmniejsza myjka jaką kiedykolwiek produkowała firma Keith Monks, jej szerokość wynosi 42cm. Natomiast Redux to współczesny odpowiednik tradycyjnej myjki Keith Monks, ale mniejszy, lżejszy, cichszy i wygodniejszy w użyciu dzięki funkcji automatycznego zatrzymania (auto stop). Redux to najcichszy spośród wszystkich dotychczasowych modeli discOveryOne.

Jak przypomina komunikat prasowy sprzęt firmy Keith Monks jest używany do czyszczenia płyt w profesjonalnych archiwach jak BBC, amerykańska biblioteka Kongresu czy British Library National Sound Archive.

Urządzenia usuwają kurz, zabrudzenia, osady czy resztki oleju pozostałe po ostatnim etapie produkcji, kiedy płyta jest oddzielana od matrycy. Obsługa jest prosta. Aby wyczyścić jedną stronę płyty użytkownik musi tylko zaaplikować płyn czyszczący i uruchomić proces, a zakończenie operacji odbywa się samoczynnie. Na wyczyszczenie obu stron płyty potrzeba około 3 minut. Kiedy pojemnik na zużyty płyn się zapełni zostanie to zasygnalizowane. Do odsysania płynu w trakcie czyszczenia stosowana jest pompa niemieckiej produkcji o jakości urządzenia medycznego.

Na wyposażeniu myjek jest przeźroczysta akrylowa pokrywa, 12-calowa szczotka discOvery i mata PyrMat.

Model micrOlight ma podświetlaną, akrylową obudowę z okienkiem na wymienne, dekoracyjne panele. Można dzięki temu zmieniać wygląd urządzenia stosownie do upodobań właściciela. Artystyczne zdjęcia/obrazy są dostarczane w komplecie z urządzeniem i mogą też być kupowane dodatkowo.

[zdjęcie Keith Monks discOvery Redux]
[zdjęcie Keith Monks discOvery micrOlight]
[zdjęcie Keith Monks discOvery micrOlight z pokrywą i insertem]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl