Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDNOTE - przedwzmacniacz liniowy P-1000 (19.07.2017)

Po ubiegłorocznych prezentacjach włoska firma Goldnote wprowadza do oferty przedwzmacniacz P-1000, który będzie w sprzedaży od września. Uzupełnia on gamę urządzeń serii 1000. Do wyboru są dwa warianty wykończenia, srebrne i czarne. Cena standardowej wersji wynosi 5.850 Euro, a cena wersji z wejściem cyfrowym 6.500 Euro (dystrybucja Audiodelectus / Delta Audio).

P-1000 ma symetryczną topologię i pracuje w klasie A. W firmowej literaturze układ elektroniczny jest nazywany Six Gain Stage. Do regulacji głośności służy układ na przekaźnikach z enkoderem optycznym Alpsa. Głośność można ustawiać ze skokiem 0,5dB. Zastosowano zasilacz liniowy dual mono z dodatkowym osobnym transformatorem dla obsługi funkcji systemowych.

Standardowo do dyspozycji jest 10 wejść, 5 symetrycznych XLR oraz 5 niesymetrycznych RCA. Opcjonalnie można zainstalować DAC z wejściem cyfrowym.

Do dyspozycji jest wyjście niesymetryczne RCA oraz wyjście symetryczne XLR. Oprócz tego jest też wyjście XLR do zewnętrznego stopnia lampowego, który może być opcjonalnie podłączony do P-1000.

Przedwzmacniacz ma kolorowy ekran prezentujący wybrane ustawienia. Po prawej stronie znajduje sie wielofunkcyjna gałka, która służy zarówno do regulacji głośności jak i do funkcji sterujących czy wyboru ustawień.

Możliwości funkcjonalne P-1000 obejmują regulację balansu, wybór pomiedzy pracę w mono/stereo, zamiana lewego/prawego kanału, odwracanie polaryzacji sygnału (tzw. fazy absolutnej). Jest też funkcja nazwana Over-boost czyli przęłącznik do wzmocnienia basu (do wyboru pozycje 0/1/2).

Można też zastosować zewnętrzny zasilacz, na taką ewentualność zainstalowano odpowiednie gniazdo połączeniowe. Serwisowy port USB pozwal na aktualizację oprogramowania.

Dane techniczne przedwzmacniacza P-1000:

[zdjęcie przedwzmacniacza Goldnote P-1000]
[zdjęcie przedwzmacniacza Goldnote P-1000 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl