Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WOOD EQUALIZER - panele akustyczne Bass Trap i Bass Trap Deluxe (19.07.2017)

Firma Wood Equalizer zaprezentowała serie pułapek basowych WE Bass Trap i WE Bass Trap Deluxe. Wood Equalizer jest wyłącznym dystrybutorem swoich produktów na terenie Polski.

Wood Equalizer Bass Trap Deluxe (cena 290 zł za sztukę, wymiary 50*50*15,5cm) to wersja pułapek basowych do pomieszczeń, w których kontrola nad niskimi częstotliwościami sprawia znaczne problemy, a system odsłuchowy emituje duże natężenie dźwięku. Panele zbudowane są z 2 rodzajów pianek o dużej gęstości i drewnianej płyty o właściwościach rozpraszających. Dodatkowe otwory wewnątrz ustroju pomagają zmniejszyć ciśnienie akustyczne pomieszczenia. Panele te przeznaczone są do montażu w rogach pomieszczeń.

Działanie dźwiękochłonne potwierdziły badania akustyczne w Laboratorium Akustycznym Instytutu Techniki Budowlanej. Przeprowadzono pomiar pogłosowego współczynnika pochłaniania dźwięku α według międzynarodowej normy PN-EN ISO 354:2005. Średni wynik pochłanialności dźwięku paneli Wood Equalizer Bass Trap Deluxe to α=0,65. Dodatkowo wykonano obliczenia wskaźnika Noise Reduction Coefficient NRC = 0,75. Odnośnik do wykresu jest zamieszczony poniżej.

Wood Equalizer Bass Trap (cena 190 zł za sztukę, wymiary 50*50*8,5cm) to seria paneli akustycznych służąca do kontroli niskich częstotliwości w pomieszczeniach odsłuchowych hi-fi, reżyserkach dźwięku czy studiach nagrań. WE Bass Trap to połączenie materiału pochłaniającego i drewnianej frezowanej płyty o właściwościach rozpraszających. Panele kontrolują poziom niskich częstotliwości i rozpraszają dźwięk przy zachowaniu ambientu pomieszczenia. Panele przeznaczone są do montażu w rogach pomieszczeń.

Te panele też przebadano w Laboratorium Akustycznym Instytutu Techniki Budowlanej i pomierzono pogłosowy współczynnik pochłaniania dźwięku α według międzynarodowej normy PN-EN ISO 354:2005. Średni wynik pochłanialności dźwięku paneli Wood Equalizer Bass Trap to α=0,55. Dodatkowo wykonano obliczenia wskaźnika Noise Reduction Coefficient NRC = 0,65. Odnośnik do wykresu jest zamieszczony poniżej.

Aby zapewnić dobre walory estetyczne paneli stosowane jest prawdziwe drewno (brzoza) i paleta różnych wersji koorystycznych. Możliwe jest też zamówienie wersji kolorystycznych uzgodnionych indywidualnie z producentem.

[zdjęcie panela akustycznego Wood Equalizer Bass Trap]
[wykres współczynnika α dla panela akustycznego Bass Trap]
[zdjęcie panela akustycznego Wood Equalizer Bass Trap Deluxe]
[wykres współczynnika α dla panela akustycznego Bass Trap Deluxe]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl