Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - amplituner sieciowy AVR-X3400H z obsługą Heos (18.07.2017)

Denon opublikował informacje o swoim kolejnym, wielokanałowym amplitunerze sieciowym z obsługą systemu transmisji bezprzewodowej Heos. Jest to model AVR-X3400H, następca AVR-X3300W, a zarazem bardziej zaawansowany krewniak wprowadzonych niedawno AVR-X1400H i AVR-X2400H. Będzie on dostępny jeszcze w lipcu, w cenie 4.195 złotych (dystrybucja Horn Distribution).

AVR-X3400H to amplituner 7.2-kanałowy. Wzmacniacz o dyskretnej konstrukcji ma moc wyjściową 180W na kanał. Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano 32-bitowy układ AKM AK4458VN dla wszystkich kanałów.

Amplituner ma możliwość dekodowania zarówno Dolby Atmos, jak i DTS:X. W przyszłej aktualizacji dostępna bedzie funkcjonalność eARC (Enhanced Audio Return Channel), co pozwoli uzyskać dostęp do nowej technologii przetwarzania dźwięku opartego na obiektach, np. DolbyDigital i DTS: X oraz aplikacji telewizyjnych poprzez port HDMI.

Obsługiwane są najnowszymi formaty obrazu. Sekcja wideo obsługuje technologie Full 4K Ultra HD, HDCP 2.2, HDR (High Dynamic Range), BT.2020, pełną gamę kolorów i podpróbkowanie 4:4:4 Pure Color, umożliwiające podłączenie wszystkich najnowszych urządzeń, takich jak konsole do gier, odtwarzacze Blu-ray lub zestawy dekoderów strumieniowych.Amplituner jest gotowy na Dolby Vision i HLG (HybridLog Gamma). Procesor wideo umożliwia przekonwertowanie istniejącego już pliku w niższej rozdzielczości na prawdziwe 4K, wraz z analogową konwersją sygnału HDMI i skalowaniem do Full Rate 4K.

Na wyposażeniu jest konfiguracja i optymalizacja Audyssey MultEQ XT32, a także Audyssey LFC (Low Frequency Containment) celem uzyskania mocnego basu bez przeszkadzania sąsiadom. Natomiast SubEQ HT służy do integracji wielu subwooferów w danym pomieszczeniu. AVR-X3400H jest kompatybilny z płatną aplikacją Audyssey MultEQ Editor, która daje użytkownikowi zwiększoną kontrolę nad ustawieniami dźwięku.

AVR-X3400H posiada możliwość bezprzewodowego przesyłania i odtwarzania muzyki w trybie multiroom systemu HEOS. Łączność z pozostałymi produktami HEOS pozwala na pracę w obejmujących całe mieszkanie systemów rozrywki, kontrolowanych przy pomocy aplikacji. Podobnie jak wszystkie amplitunery sieciowe AV Denon, AVR-X3400H ma też możliwość odtwarzania muzyki zarówno ze źródeł sieciowych, jak i internetowych w wysokiej rozdzielczości. AVR-X3400H ma 3 wyjścia HDMI, umożliwiające stworzenie drugiej strefy audio/video poprzez HDMI, podczas korzystania z dwóch monitorów (na przykład telewizora oraz projektora) w głównym pomieszczeniu. Wszelkie źródła dźwięku podłączone do wejścia HDMI i cyfrowego audio mogą być doprowadzone do drugiej strefy oraz korzystać z inteligentnej funkcjonalności ekosystemu HEOS.

Łączność sieciową można uzyskać przez Ethernet (przewodowo) lub Wi-Fi (bezprzewodowo). Podwójne anteny i obsługa dwóch pasm pomagają zachować silny sygnał nawet w zatłoczonych środowiskach Wi-Fi.

Obsługiwane jest Apple AirPlay, przesyłanie strumieniowe z sieciowych urządzeń pamięci masowej (NAS), radio internetowe i szeroka gama serwisów strumieniowych, takich jak Tidal, Deezer, Spotify Connect (wymagane osobne subskrypcje). Urządzenie obsługuje również wysokiej jakości pliki audio, w tym FLAC, ALAC lub DSD (nawet do 5.6MHz).

Można też przesłać sygnał bezprzewodowo przez Bluetooth, co pozwala na odbiór muzyki bezpośrednio z urządzeń przenośnych.

Do dyspozycji jest 7.2-kanałowe wyjście pre-out, możliwość sterowania przez RS232 i kompatybilność z Crestron Connected.

Wśród różnych wejść audio i wideo jest 8 wejść HDMI z pełnym wsparciem HDCP 2.2, w tym jedno na panelu przednim.

Konfigurację i obsługę ułatwia Setup Assistant firmy Denon, na ekranie wyświetlane są elementy graficzne oraz komunikaty ułatwiające przejście przez proces optymalizacji ustawień systemu podczas pierwszego uruchomienia. Cztery przyciski funkcyjne Quick Select pozwalają użytkownikowi wybrać ulubione źródła dźwięku, oraz zapamiętać preferowane ustawienia brzmienia dla każdego z nich. Dla tych, którzy chcą dokonać niestandardowej instalacji (Custom Installation) AVRX3400H przygotowano dodatkowe funkcjonalności, jak możliwość kontroli systemu przy pomocy pilota działającego na podczerwień czy wyzwalacza 12V.

Zaimpelementowanie trybu zasilania ECO firmy Denon umożliwia AVR-X3400H dostosowywanie zużycia energii elektrycznej do sposobu, w jaki w danej chwili sprzęt jest używany. Można zmniejszych zużycie energii o 50% podczas odtwarzania przy niskim poziomie głośności. Użytkownik może włączyć tryb ECO, wyłączyć go w celu maksymalnego wykorzystania mocy na wysokim poziomie lub ustawić go na tryb na Auto i umożliwić AVR-X3400H podejmowanie decyzji w oparciu o odtwarzany materiał oraz poziom głośności. Dodatkowo na wyświetlaczu można wyświetlić miernik ECO, który na stałe będzie informował o poborze mocy.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X3400H]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X3400H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl