Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDRING - nowa seria E, trzy wkładki typu MM (11.07.2017)

Firma Goldring wprowadza na rynek nową serię wkładek gramofonowych. Seria E składa się z trzech modeli typu MM. Nowe konstrukcje zostały zaprojektowane w Wielkiej Brytanii.

Wkładki serii E są zoptymalizowane dla ramion o średniej i dużej masie, a więc najczęściej spotykanych w tańszych gramofonach. Wszystkie trzy modele wykorzystują technologię Magnetic Duplex, co minimalizuje przesłuchy i poprawia separację stereo. Konwencjonalne wkładki MM mają pojedynczy magnes generujący napięcie w dwóch cewkach. Natomiast technologia Magnetic Duplex bazuje na zastosowaniu dwóch małych magnesów, po jednym dla każdej cewki. W ten sposób układ magnetyczny wkładki lepiej naśladuje geometrię głowic nacinających płyty winylowe.

Model E1 (cena około 70 Euro, czerwona ścianka obudowy) ma sferyczną igłę 0,6mil i wspornik z ABS wzmocnionego włóknem węglowym.

Wkładka E2 (cena około 100 Euro, zielona ścianka obudowy) także ma sferyczną igłę 0,6mil, ale pracuje ona z lepszym aluminiowym wspornikiem, co zapewnia niską masę jak również wysoką sztywność.

Najdroższa wkładka E3 (cena około 130 Euro, filotetowa ścianka obudowy) wykorzystuje ten sam aluminiowy wspornik, ale igła ma kształt super-eliptyczny (0.3 x 0.7 mil). Taka geometria igły daje przewagę w stosunku do typowych igieł eliptycznych (0.4 x 0.7 mil) czy sferycznych (0.6 mil). W szczególności poprawia to jakość odtwarzania sybilantów.

Zalecane obciążenie dla wkładek serii E to 47kΩ i pojemność 100- 200 pF. Indukcyjność wkładek wynosi 400 mH, a ich wewnętrzna rezystancja to 410Ω. Napięcie wyjściowe wynosi 3.5 mV (1 kHz @ 5 cm/sec). Masa wkładek to 6.9 g, a dopuszczlny nacisk mieści się w zakresie 1.5-2.5 g (zalecane 2.0g).

[zdjęcie wkładki Goldring E1]
[zdjęcie wkładki Goldring E2]
[zdjęcie wkładki Goldring E3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl