Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FOSTEX - aktywne monitory w dystrybucji MIP (10.07.2017)

We wrześniu 2016 firma MIP została dystrybutorem wybranych produktów marki Fostex, głównie w celu poprawy dostępności modeli konsumenckich. W tym miesiącu do oferty MIP dołączają też aktywne monitory, kontrolery głośności, mikrofony i dedykowane do nich akcesoria.

Wśród wprowadzanych do sprzedaży modeli są nieduże (wymiary 189*120*120mm) monitory aktywne serii 6301. Bazują one na pojedynczym, szerokopasmowym głośniku 4-calowym oraz 20-watowym wzmacniaczu klasy D. Modele tej serii polecane są między innymi do studiów nagraniowych, wozów transmisyjnych, czy studiów emisyjnych. Posiadają tryb auto stand-by mode, który obniża pobór prądu. Opcjonalny uchyt umożliwia montaż na ścianie. Efektywność wynosi 85dB, a maksymalny SPL 98dB. Poszczególne wersje 6301 różnią się funkcjonalnością, mają różnego rodzaju wejścia analogowe lub cyfrowe. Ceny za parę wynoszą:
- 6301NB .... 999,99 zł
- 6301ND .... 1.399,- zł
- 6301NE .... 1.099,99 zł
- 6301NX .... 1.149,99 zł

Monitory aktywne serii PM0 to konstrukcje dwudrożne. Modele te mają wysokotonowe kopułki jedwabne o rozmiarze 19mm. Przetworniki niskośrednitonowe mają wielkości odpowiednio 3, 4 i 5 cali. Ceny kolejnych modeli to:
- PM0.3d (para) .... 649,- zł
- PM0.4c (para) .... 898,- zł
- PM0.5d (sztuka) ... 749,- zł

Fostex PM-SUBmini2 to nieduży aktywny subwoofer z 5-calowym głośnikiem z membraną z włókna szklanego. Zastosowano obudowę zamkniętą i 50-watowy wzmacniacz. Model ten jest polecany zwłaszcza do pracy z monitorami Fostex PM0.3 i PM0.1. Na wyposażeniu jest regulacja głośności, regulacja częstotliwości zwrotnicy i przełącznik zmiany fazy. Cena wynosi 649,- złotych.

Do monitorów dedykowane są ponadto kontrolery głośności. Pozwalają one na pasywną regulację poziomu sygnału. Nie wymagają zasilania, posiadają solidną, metalową obudowę i aluminiowe pokrętło. PC-1e posiadają obudowę w dwóch kolorach: białym i czarnym. W komplecie z regulatorem znajduje się przewód z wtykiem mini jack oraz 2xRCA. Cena tego modelu to 110 zł.

[zdjęcie aktywnych monitorów Fostex 6301]
[zdjęcie aktywnych monitorów Fostex PM0.5d]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl