Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EGREAT - androidowy odtwarzacz sieciowy A10 (29.06.2017)

Do sprzedaży w Polsce wszedł odtwarzacz sieciowy audio-wideo Egreat A10. Cena detaliczna w wersji podstawowej wynosi 1.374 zł, a cena wersji SET TOP BOX to 1.404 zł. Dystrybucję prowadzi C4i, a odtwarzacze są zawsze dostarczane z aktualnym oprogramowaniem.

Egreat A10 oferuje pełne wsparcie dla materiałów w rozdzielczościach 4K UltraHD z HDR10. Wspiera sprzętowe odtwarzanie niemal wszystkich formatów wideo, łącznie z HEVC/H.265 4K oraz przetwarzaniem danych z prędkością do 250 Mbps. Pozwala też na odtwarzanie obrazów płyt Blu-Ray i DVD z pełnym menu, zarówno w domyślnym odtwarzaczu, jaki i w KODI. Wspierane są pliki BDJ 1.0/1.2/2.0, 3D/2D, jak i 4K BD-ISO w najnowszej wersji oprogramowania. Urządzenie wspiera również automatyczne dostosowywanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970, co przekłada się na płynne odtwarzanie wszystkich formatów.

Odtwarzacz obsługuje wszystkie formaty dźwięku przestrzennego 7.1 HD-Audio, w tym Atmos, DTS:X, DTS-HD i True-HD, zarówno downmix i passthrough.

Egreat A10 ma zintegrowany interfejs do przeglądania oraz odtwarzania lokalnych nośników danych, zarówno z podłączonych do urządzenia, jak i sieciowych SMB, NFS czy uPnP. Użytkownik ma dostęp do informacji o filmie, ustawień telewizora, wyświetlania napisów, dźwięku czy obrazu. Wszystkie funkcje i pełne wsparcia dekodowania AV są dostępne zarówno w fabrycznej aplikacji do odtwarzania, jak i w preinstalowanej na urządzeniu, zmodyfikowanej wersji KODI nazwanej Vidon XBMC, bazującej na wersji Kodi 16.1. Rozwiązanie to nawiązuje do popularnych w poprzednim okresie, dedykowanych odtwarzaczy sieciowych takich firm, jak DUNE, Popcorn Hour czy Mede8er. Pełna wersja oprogramowania Vidon XBMC jest dostarczona razem z oprogramowaniem producenta wraz z pełną licencją na 35 lat użytkowania. Vidon XBMC oferuje m.in. takie narzędzia, jak: Vidon server, Vidon Cloud, VidOn DVD WatchBox, czy program VidON.me Remote do sterowania aplikacją VidOn na odtwarzaczu. Możliwość sterowania odtwarzaczem przez port RS232 i montażu w szafie 19-calowej ułatwia wykorzystanie A10 w zastosowaniach biznesowych oraz instalacjach przemysłowych.

Odtwarzacz Egreat A10 wykorzystuje system operacyjny Android w wersji 5.1.1 Lollipop z nakładką producenta w języku angielskim. Zapewniony jest dostęp do sklepu Google Play i aplikacji biurowych, społecznościowych czy multimedialnych, dzięki którym można wykorzystać urządzenie jako normalny komputer.

Egreat A10 ma chipset HiSilicon Hi3798CV200, jeden z najmocniejszych na rynku, zaprojektowany specjalnie do odtwarzania wideo w najwyższej jakości obrazu. Do dyspozycji jest 2GB pamięci RAM i 16GB pamięci wewnętrznej flash.

Połączenia zapewnia gigabitowa karta sieciowa, 2-zakresowe WiFi AC oraz standardowy moduł Bluetooth. A10 obsługuje również Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych. Wyjścia audio stanowią standardowe cyfrowe Toslink, optyczne i koncentryczne, jak i analogowe 2xRCA. Złącze HDMI jest w wersji 2.0a dla pełnego wsparcia standardów 4K z HDR i pełnej kompatybilności z najnowszymi telewizorami i amplitunerami kina domowego.

Obudowa wykonana jest z aluminium, aby zagwarantować dobre odprowadzanie ciepła. Aktywne chłodzenie zapewnia dodatkowo cichy wentylator (z możliwością wyłączenia). Z przodu zainstalowano czytelny wyświetlacz LED prezentujący podstawowe parametry odtwarzania. Urządzenia pozwala na podłączenie dwóch dysków HDD SATA3 o pojemności do 8TB każdy, bądź to poprzez kieszeń 3,5-cala bądź zewnętrzne złącze SATA3. Dodatkowo zainstalowano dwa porty USB (1x 3.0, 1x 2.0).

W zestawie znajduje się wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z podświetlanymi klawiszami oraz możliwością programowania przycisków funkcyjnych. Możliwe jest również sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android, poprzez aplikację CetusPlay, pozwalającą zarazem na przekaz wideo z YouTube na ekranie telewizora.

Możliwości KODI można rozbudować poprzez instalację odpowiednich wtyczek (opcja dostępna w wersji z usługą SET TOP BOX).

Istnieje możliwość zamówienia odtwarzacza z wbudowanym dyskiem SATA lub z klawiaturą bezprzewodową typu AirMouse Deluxe, MGP-811 lub V5. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta.

[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Egreat A10]
[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Egreat A10 - otwarty panel]
[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Egreat A10 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl