Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ZIDOO - X10, flagowy model androidowego odtwarzacza (12.06.2017)

Na nasz rynek wszedł najnowszy i najbardziej zaawansowany, bazujący na Andoidzie, odtwarzacz firmy Zidoo, model X10. Dołącza on do wcześniej zaprezentowanych modeli Zidoo X8 oraz X9s. X10 łączy oferuje cztery funkcje w jednym urządzeniu (odtwarzacz multimedialny, enkoder sieciowych strumieni wideo, serwer NAS Open WRT oraz nagrywarka HDMI).

Cena detaliczna w wersji podstawowej wynosi 1.099 zł brutto. Wersja SET TOP BOX kosztuje 1.129 zł brutto. Dystrybucję prowadzi C4i. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta. Dystrybutor zawsze dostarcza je z aktualnym oprogramowaniem.

Zidoo X10 ma nową obudowę z czytelnym wyświetlaczem LED oraz kieszenią, w której można zamontować dysk wewnętrzny SATA o rozmiarze 3,5 cala i pojemności nawet 10TB. Obudowa wykonana jest z aluminium, dzięki czemu gwarantuje dobre odprowadzanie ciepła. Aktywne chłodzenie zapewnia dodatkowo cichy wentylator (z możliwością wyłączenia).

X10 jest w stanie odtworzyć bardzo dużo różnych plików wideo. Urządzenie w pełni wspiera płynne wyświetlanie obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz HDR 10-bit. Oferuje również szersze spectrum kolorów BT.2020. Wspierany jest kodek H.265/HEVC. Zastosowane złącza HDMI są zgodne ze standardem HDMI 2.0, co pozwala na transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę i wykorzystanie urządzenia we współpracy z najnowszymi telewizorami 4K z HDR.

Zidoo X10 jako pierwszy model z rodziny Zidoo otrzymał nowe oprogramowanie, pozwalające na płynne odtwarzanie pełnego menu Blu-Ray 2D i 3D. W przypadku innych urządzeń, przy odtwarzaniu plików BD-ISO (kopii Blu-ray) dostępne jest jedynie menu uproszczone BD-lite, natomiast w najnowszym Zidoo można otworzyć każdy obraz płyty tak samo, jak w standardowym odtwarzaczu Blu-ray.

Do odtwarzania plików player wykorzystuje system Kodi (obecnie w wersji 17.1) z nakładką producenta, zwany ZDMC. Umożliwia ona m.in. pobieranie w locie napisów do oglądanych filmów, a zastosowane w Zidoo X10 rozwiązania dodatkowo pozwalają na korzystanie z dźwięku 7.1 HD-Audio.

Urządzneie odtwarza sygnały DSD w formacie dff, w tym DSD64/DSD128/DSD256 bez utraty jakości, a także FLAC w rozdzielczości do 24bit/192kHz. Wśród dostępnych w odtwarzaczu złącz audio znajdziemy HDMI, SPDIF oraz złącze analogowe AV 3,5mm.

Po zainstalowaniu odpowiednich wtyczek KODI Zidoo X10 przekształca się w wersję set top box, zapewniającą możliwość odbioru materiałów z dostępnych w sieci, płatnych kanałów telewizji internetowej. Urządzenie wspiera również automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970, co zapewnia właściwe odtwarzanie wszystkich formatów.

Urządzenie ma kartę sieciową o przepustowości 1Gb/s, a za łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz 802.11AC. Do dyspozycji użytkownika jest także jedno gniazdo USB 3.0, dwa złącza USB 2.0 oraz czytnik kart microSD.

Zidoo X10 posiada ponadto niezależnie od systemu Android równolegle zainstalowany system OpenWRT pozwalający na korzystanie z urządzenia jako serwera NAS. Po zamontowaniu w urządzeniu dysku twardego (wewnętrznego lub USB) można zbudować domowy serwer plików z możliwością wydzielania zasobów i wieloma innymi opcjami.

Poprzez wejście HDMI 2.0 IN można rejestrować obrazu i dźwięk. Oprócz tego wejściowy sygnał może być przekierowany do sieci lokalnej lub internetu w protokołach ts oraz H264, dzięki czemu sygnał z set top boxa czy kamery będzie dostępny na innych urządzeniach domowych mających dostęp do sieci. Dostępna jest także funkcja PIP (obraz w obrazie) umożliwiająca obserwację dwóch przekazów jednocześnie. Dodatkowo, funkcjonalność systemu Android 6.0 pozwala na wyświetlenie dodatkowych 4 okien z tak zwaną opcją Multiview i pracę z podglądem czterech aplikacji jednocześnie.

Zidoo X10 zapewnia pełny dostęp do platformy Google Play oraz aplikacji, gier oraz programów. W urządzeniu domyślne zainstalowana jest przeglądarka Google Chrome ze wsparciem Adobe Flash 11 oraz HTML5, YouTube i Skype. Zidoo X10 współpracuje z aplikacjami VOD takimi, jak HBO GO oraz Netflix.

Zidoo X10 wykorzystuje chipset Realtek RTD1295. Czterordzeniowy, 64-bitowy procesor bazujący na rdzeniach ARM Cortex-A53 działa we współpracy z czterordzeniowym modułem graficznym Mali T820. Zastosowano 2GB szybkiej pamięci DDR3 RAM. Wbudowane 16GB pamięci wewnętrznej eMMC 5.0 wystarcza do instalacji dodatkowych aplikacji. W razie potrzeby pamięć urządzenia można powiększyć instalując dysk SATA, pendrive, kartę pamięci lub zewnętrzny dysk twardy USB.

Zidoo X10 może pracować w sieci korzystając z popularnych protokołów SMB, UPNP czy NFS. Możliwości pracy z urządzeniami sieciowymi uzupełnia wsparcie dla Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych.

Do zestawu załaczany jest pilot zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler pozwala na programowanie klawiszy oraz jest wyposażony w funkcję myszy. Ponadto producent umożliwił sterowanie Zidoo X10 z poziomu telefonu/tabletu z systemem Androidem dzięki darmowej aplikacji Box RC. Oferuje ona pełne zarządzanie urządzeniem z wyborem trybu sterowania (mysz, tablet, gesty) oraz funkcją ScreenShot i skrótami do aplikacji. Do urządzenia dołączone są również dedykowane anteny WiFi, kabel analogowy AV oraz HDMI.

[zdjęcie Zidoo X10]
[zdjęcie Zidoo X10 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl