Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CARY AUDIO - odtwarzacz strumieniowy ze wzmacniaczem AiOS (1.06.2017)

Firma Cary Audio wprowadziła do oferty urządzenie o nazwie AiOS, łączące w sobie odtwarzacz strumieniowy i wzmacniacz z wejściami i wyjściami analogowymi i cyfrowymi. Cena wynosi 12.600 zł (dystrybucja Audio System).

AiOS ma wbudowany wzmacniacz o mocy 2*75W/8Ω (2*125W/4Ω) pracujący w klasie AB, z tranzystorami MOSFET w stopniu wyjściowym. Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano układ AK4490EQ.

Dla sygnałów analogowych do dyspozycji są dwa wejścia liniowe RCA, wejście liniowe mini-jack 3,5mm i wejście MAIN-IN do podłączenia zewnętrznego procesora. Oprócz terminali głośnikowych są też analogowe wyjścia, jedno z przedwzmacniacza i drugie do subwoofera.

Zestaw połączeń cyfrowych obejmuje wejście koncentryczne RCA, wejście optyczne, trzy porty USB-A, gniazdo dla kart SD, a także Bluetooth i połączenia sieciowe. Wyjścia cyfrowe są dostępne w postaci koncentrycznej, optycznej i jest też możliwość transmisji Bluetooth.

Po podłączeniu do domowej sieci (za pomocą Wi-Fi lub Ethernetu) można strumieniować muzykę z komputerów lub dysków sieciowych korzystając z połączeń UPnP, DLNA i SMB "plug and play". Obsługiwane są również serwisy strumieniowe takie jak Spotify, Tidal, vTuner i inne.

AiOS odtwarza pliki audio z kart SD (wsuwanych do gniazda umieszczonego z przodu urządzenia) oraz pamięci i dysków USB. Dla nośników są trzy gniazda USB typu A (nie obsługują one strumieniowania z komputera).

Urządzenie wyposażone jest w odbiornik Bluetooth, potrafiący odtwarzać muzykę z telefonu lub tabletu za pomocą kodeka aptX. Oprócz tego nadajnik Bluetooth wbudowany w AiOS-a potrafi wysyłać dźwięk z wybranych źródeł do innych odbiorników Bluetooth, takich jak słuchawki czy głośniki przenośne.

AiOS strumieniuje lub odtwarza natywne pliki PCM do 32 bitów 384 kHz (pliki .wav aż do 768 kHz) oraz pliki DSD 64, 128, 256 i 512. Jest w pełni zgodny z certyfikatem MQA, ale w przeciwieństwie do innych urządzeń produkowanych obecnie, odtwarza pliki MQA z szesnastokrotnym nadpróbkowaniem. Oznacza to, że bez względu na oryginalną częstotliwość próbkowania pliku MQA, AiOS ekstrapoluje dane do częstotliwości próbkowania 705,6 lub 768 kHz.

Wygląd AiOS-a można dopasować do własnych upodobań. Za naciśnięciem jednego guzika można zmienić barwę podświetlenia przycisków oraz wyświetlacza LCD (razem lub osobno) na jedną z sześciu fabrycznie ustawionych, lub dopasować kolor samodzielnie wybierając go z całego widzialnego spektrum. Szare aluminiowe panele boczne można zamienić na takie same panele w jednym z pięciu innych kolorów.

Dane techniczne Cary Audio AiOS:

[zdjęcie Cary Audio AiOS]
[zdjęcie Cary Audio AiOS - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl