Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - hi-endowe, podłogowe kolumny Resolution (23.05.2017)

Zaprezentowane zostały nowe zestawy głośnikowe brytyjskiej firmy Wilson Benesch (premierowe demonstracje na HIGH END w Monachium i Los Angeles Audio Show). Należący do linii Geometry Series model Resolution będzie dostępny w Polsce od czerwca, w cenie detalicznej 173.900 złotych za parę (dystrybucja HiFi Club).

Resolution zajmuje miejsce w referencyjnej serii Wilson Benesch, pomiędzy szczytowym modelem podstawkowym i szczytowym modelem podłogowym. Kolumny są zaprojektowane w Wielkiej Brytanii i zawierają firmowe rozwiązania dotyczące głośników, a także obudów wykonanych z zastosowaniem kompozytów z włókien węglowych i precyzyjnie obrabianych elementów ze stopów metali.

Do projektowania Geometry zastosownao zaawansowane systemy CAD/ACM Dassault. Forma zewnętrzna Resolution jest pochodną spełnianych funkcji. Wśród postawionych celów była najwyższa sztywność obudowy, a także minimalizacja fal stojących. Według materiałów Wilson Benesch obudowy tej firmy są najbardziej niesłyszalne w branży. Obudowy wykorzystują kompozyty z włóknami węglowymi, co jest specjalnością producenta. Obudowy należą do najsztywniejszych i najlepiej tłumionych jakie kiedykolwiek zastosowano w kolumnach głośnikowych. Poza tym ich konstrukcja pozwoliła wyeliminować wręgowanie.

Zarówno głośniki Tactic-II jak również głośnik wysokotonowy Semisphere Tweeter wykorzystują silne magnesy neodymowe. Magnesy są zamontowane w niskoprofilowych strukurach wykonanych ze stopów i pozwalających na maksymalne wykorzystanie magnesów. Głośniki Tactic-II wykorzystują membrany na bazie polipropylenu (Isotactic Polypropylene), a głośniki wysokotonowe Semisphere kompozytowe kopułkki jedwabno-węglowe (Silk-Carbon).

Każda kolumna wykorzystuje łącznie siedem głośników. W górnej części głośnik wysokotonowy jest umieszczony pomiędzy dwoma głośnikami średniotonowymi (jeden dla wyższych średnich i drugi dla niższych średnich). Ten zespół jest określany mianem Troika System. Według materiałów producenta Troika System zapewnia znakomitą zgodność czasową i fazową. Natomiast niskie tony odtwarzają dwie pary głośników, a każda para pracuje w układzie isobaric (Isobaric Drive System).

Każdy egzemplarz kolumny Geometry Series jest wykonywany ręcznie na zamówienie. Możliwe jest wykonanie wielu wersji kolorystycznych, w tym także z naturalnymi fornirami oraz barwionym włóknem węglowym.

Dane techniczne kolumn Wilson Benesch Resolution:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Resolution]
[zdjęcie pary głośników w układzie isobaric]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl