Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - AVR-X2400H oraz AVR-X1400H, amplitunery z obsługą Heos (23.05.2017)

Denon przedstawił informację o dwóch nowych amplitunerach wielokanałowych. AVR-X2400H (2.995 zł brutto) oraz AVR-X1400H (2.395 zł brutto) będą dostępne w czerwcu 2017 (dystrybucja Horn Distibution).

Nowe modele bazują na doświadczeniach swoich poprzedników - w materiałach producenta są określone jako urządzenia 5-tej generacji. Obydwa są w pełni kompatybilne z najnowszymi standardami obrazu i dźwięku. Wbudowane są dekodery Dolby Atmos i DTS:X. Obsługiwane są 4KUltra HD z HDR (High Dynamic Range) oraz Dolby Vision. Na wyposażeniu jest konfiguracja i optymalizacja Audyssey MultiEQ XT, a także Dynamic Volume i Dynamic EQ. Dodatkowo amplitunery są kompatybilne z niedawno wprowadzoną, płatną aplikacją Audyssey MultiEQ Editor. Oba urządzenia mogą też pracować w systemach wielopokojowych HEOS (z możliwością sterowania przy pomocy darmowej aplikacji mobilnej HEOS).

AVR-X2400H (następca modelu AVR-X2300W) to urządzenie 7.2-kanałowe, ze wzmacniaczem o konstrukcji dyskretnej, o mocy 150W na kanał. Na wyposażeniu jest osiem wejść HDMI (jedno umiejscowione na przedniej ściance) kompatybilnych z najnowszymi formatami wideo pełnego 4K Ultra HD, HDCP 2.2, HDR, BT.2020, Wide Color Gamut w pełnej rozdzielczości próbkowania 4.4.4 Pure Color. Jest również przystosowany do Dolby Vision i HLG (Hybrid Log Gamma dostępne w kolejnej aktualizacji oprogramowania). Posiada zaawansowane przetwarzanie obrazu, które przeskalowywuje pliki wideo o niższej rozdzielczości bezpośrednio do rozdzielczości 4K. Do dyspozycji są dwa wyjścia HDMI.

Oprócz analogowych i cyfrowych wejść/wyjść audio/wideo jest też wbudowany moduł Bluetooth (pozwala na odtwarzanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych) oraz pełna łączność sieciowa (kabel Ethernet lub Wi-Fi). Podwójna antena i obsługa dwóch pasm pomagają uzyskać silny sygnał sieciowy w zatłoczonych sieciach Wi-Fi. Urządzenie udostępnia możliwość skorzystania z różnorodności źródeł, takich jak Apple AirPlay, podłączone do sieci dyski zewnętrzne (NAS), radio internetowe czy internetowe serwisy muzyczne (Deezer, SpotifyConnect czy Tidal).

AVR-X2400H obsługuje pliki audio wysokiej jakości, w tym FLAC, ALAC lub DSD (2,8 oraz 5,6MHz).

Urządzenie posiada polskie menu ekranowe. Aby ułatwić konfigurację i użytkowanie zaimplementowano asystenta ustawień (Setup Assistant), który wyświetla na ekranie grafiki i komunikaty przeprowadzające użytkownika przez cały proces ustawień systemowych w celu otrzymania najlepszego efektu i jakości dźwięku. Opcja Quick Select pozwala na wybranie ulubionego źródła dźwięku oraz zapamiętanie dedykowanych mu ustawień systemowych, zdefiniowanych zgodnie z wymaganiami użytkownika.

Tryb ECO firmy Denon umożliwia AVR-X2400H dostosowanie poboru energii elektrycznej do sposobu użytkowania urządzenia w danej chwili, redukując jej zużycie do 50% przy odtwarzaniu przy niskim poziomie głośności. Użytkownik może też w każdej chwili wyłączyć tryb ECO, aby zapewnić maksymalną moc dla odtwarzania głośno, albo wybrać tryb Auto, aby urządzenie dokonywało wyboru odnośnie poboru energii. Wyświetlany na ekranie licznik ECO (opcjonalnie, można go wyłączyć) monitoruje ilość energii, którą pobiera urządzenie.

W modelu AVR-X1400H zaimplementowano większość możliwości funkcjonalnych takich samych jak w AVR-X2400H. Jest to również amplituner 7.2-kanałowy, ale o mocy 145W na kanał. Ten model nie ma zaawansowanej obróbki wideo z przeskalowywaniem do 4K. Na wyposażeniu jest 6 wejść HDMI (w tym jedno na przedniej ściance) i jedno wyjście HDMI. Liczba wejść/wyjść analogowych audio i wideo też jest mniejsza niż w AVR-X2400H.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1400H]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1400H - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X2400H]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X2400H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl