Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - system audio MXA80 (18.05.2017)

Na nasz rynek wszedł system audio McIntosh MXA80. Jest on już dostępny w cenie 27.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MXA80 to następca modelu MXA70. Składa się ze wzmacniacza zintegrowanego, konwertera CA, wzmacniacza słuchawkowego oraz z dwudrożnych zestawów głośnikowych. Przypomina on swojego poprzednika zarówno zewnętrznie jak i funkcjonalnie, ale dzięki nowemu konwerterowi cyfrowo-analogowemu obsługuje też pliki z zapisem sygnałów DSD i DXD.

MXA80 ma wbudowany 50-watowy wzmacniacz stereo. Na wyposażeniu są 4 wejścia cyfrowe (koncentryczne, optyczne, MCT, USB) i 2 analogowe (jedno symetryczne XLR i jedno niesymetryczne RCA). Wejście USB można podłączyć do komputera i obsługuje ono sygnały PCM do 32-bitów/384kHz, DSD64, DSD128, DSD256, a także DXD 352.8kHz i DXD 384kHz. Firmowe wejście MCT pozwala na bezpieczne połączenie DSD przy odtwarzaniu płyt SACD przez transport SACD/CD McIntosh MCT450.

Częścią zestawu są nieduże, dwudrożne kolumny głośnikowe typu bass-reflex z obudową z odlewanego aluminium. Mają one 4-calowy głośnik niskośrednitonowy oraz głośnik wysokotonowy 3/4 cala. Producent podaje pasmo przenoszenia 60Hz - 45kHz. Częstotliwość podziału wynosi 2.000Hz.

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy wykorzystuje układ z autoformerami i ma na wyposażeniu funkcję HXD (Headphone Crossfeed Director) przeznaczoną do poprawy efektu stereofonicznego. Przy nastawie High jego moc wynosi 1W, a przy nastawie Normal moc jest równa 250mW. Do wyboru są trzy zakresy impedancji podłączanych słuchawek (8-40Ω, 40-150Ω, oraz 150-600Ω).

Oprócz terminali głośnikowych i wyjścia słuchawkowego jest też wyjście RCA z przedwzmacniacza.

Układy zabepieczające chronią podłączone głośniki i słuchawki. Pięciostopniowa regulacja poziomu basu (od 0dB do 12,5dB w krokach co 2,5dB) pozwala na dodatkowe indywidualne dopasowanie brzmienia.

Dodając do MXA80 odtwarzacz strumieniowy MB50 i/lub przedwzmacniacz gramofonowy MP100 (wszystkie urządzenia są wzorniczo dopasowane) można stworzyć kompletny system audio.

Obudowa wzmacniacza jest wykonana ze stali nierdzewnej i towarzyszy jej klasyczny dla firmy szklany panel czołowy. Kolumny są wykończone na wysoki połysk w kolorze czarnym.

Dane techniczne systemu McIntosh MXA80:

[zdjęcie systemu audio McIntosh MXA80]
[zdjęcie systemu audio McIntosh MXA80 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl