Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WIGG ART - dwudrożna kolumna podstawkowa Elodie (17.05.2017)

Firma Wigg Art wprowadza do oferty nowe kolumny Elodie. Cena detaliczna wynosi 12.500 złotych za parę. Cena za parę dedykowanych podstawek to 2.500 zł.

Elodie to dwudrożne, podstawkowe zestawy typu bass-reflex. Jest to konstrukcja od podstaw zaprojektowana i wykonana przez Wigg Art.

Zastosowane zostały głośniki Seas i SB Acoustics. Głośnik wysokotonowy to Seas z serii Excel 26 mm z tekstylną kopułką wykonaną z Sonomex-u. Front głośnika wysokotonowego wykonany jest z odlewanego aluminium o grubości 6 mm. Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 17cm marki SB Acoustics ma membranę z modyfikowanej celulozy.

W zwrotnicy wykorzystano wysokiej jakości cewki Jantzen Audio. Zastosowano tylko i wyłącznie kondensatory polipropylenowe firmy Clarity Cap.

Nowe kolumny odbiegają kształtem od poprzednich konstrukcji firmy. Ścianki przednia oraz górna są lekko pochylone. Kolumny marki Wigg Art wykończone są głównie okleinami naturalnymi. Elodie są produkowane z wykończeniem w fornirze orzech amerykański. Obudowa wykonana jest z cienkich warstw drewna połączonych z utwardzanym MDF-em. Drewno z MDF-em klejone są naprzemiennie. Taka technologia pozwoliła na zredukowanie rezonansów samej obudowy. Tunel bass-reflex został wykonany z polerowanego aluminium i ma wylot z tyłu obudowy.

Podstawki do Elodie zostały specjalnie zaprojektowane aby były uzupełnieniem pod względem estetycznym jak również brzmieniowym. Rdzeń podstawki został wykonany w takiej samej technologii jak obudowa kolumny, czyli naprzemiennie klejone są cienkie warstwy drewna z utwardzanym MDF-em. Część podstawki polakierowana jest elastycznym lakierem w kolorze czarnym, a pozostała część wykończona jest w kolorze kolumny. Podstawki wyposażone zostały również w kolce z podkładkami zabezpieczającymi. Podstawka do kolumny Elodie jest jej integralną częścią.

Terminale głośnikowe przystosowane są do podłączeń widełkowych, bananowych, samych kabli.

Dane techniczne Wigg Art Elodie:

[zdjęcie kolumn Wigg Art Elodie]
[zdjęcie kolumn Wigg Art Elodie z podstawkami]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl