Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - dwa smukłe sieciowe amplitunery wielokanałowe (16.05.2017)

Marantz ogłosił wprowadzenie dwóch sieciowych amplitunerów kina domowego o niskich obudowach, czyli w wersji slim. Modele NR1608 oraz NR1508 będą dostępne począwszy od czerwca 2017 w kolorach black lub silver gold. Urządzenia te kontynuują trend rozpoczęty przez amplituner Marantz NR1501 i oferują bogatą funkcjonalność w smukłych obudowach.

NR1608 i NR1508 są kompatybilne z najnowszymi materiałami wideo o rozdzielczości ultra HD 4K, w tym z systemem Dolby Vision. Oba modele posiadają również funkcjonalności strumieniowania poprzez sieć, Bluetooth i Airplay celem odtwarzania bezpośrednio z urządzeń mobilnych oraz HEOS dla zbudowania bezprzewodowego systemu multiroom.

NR1608 to amplituner 7.2 kanałowy (moc 90 W na kanał) z ośmioma wejściami HDMI z pełną obsługą HDCP 2.2 (w tym jedno z przodu). Obsługuje on sygnały audio i wideo w wysokich rozdzielczościach. Jest w pełni kompatybilny z wszelkimi wariantami obrazu 4K Ultra High Definition, takimi jak obraz od 4K 60Hz do HDR, ale również z obsługą Dolby Vision i Hybrid Log Gamma (HLG, dostępne w przyszłej aktualizacji oprogramowania). Posiada również dekodery Dolby Atmos oraz przestrzennego dźwięku 3D DTS:X. Starsze źródła jak np. DVD są skalowane bezpośrednio do formatu 4K a ścieżki dźwięku mogą być obrabiane przez procesory Dolby Surround i Neutral:X. Urządzenie jest również kompatybilne ze ścieżkami w Dolby TrueHD oraz DTS-HD, tworząc z nich dźwięk przestrzenny 5.1 lub 7.1.

Audyssey MultEQ upraszcza instalację i kalibrację urządzenia, a opcjonalna, płatna aplikacja Audyssey MultEQ Editor może być użyta do dalszego udoskonalenia brzmienia zgodnie z proponowanymi profilami, bądź do całkowitego dostosowania dźwięku do własnych upodobań. Ponadto Audyssey Dynamic EQ dba o zachowanie klarowności brzmienia nawet jeśli system gra na niskim poziomie głośności, a gdy Dynamic Volume eliminuje skoki głośności między programem a reklamami.

NR1608 ma możliwość odtwarzania muzyki z sieci lokalnej, bądź z Internetu, przy pomocy kabla sieciowego lub łączności Wi-Fi (2.4GHz/5GHz ze wsparciem dual band). Odtwarza stacje radia internetowego i treści z serwisów muzycznych takich jak Deezer, Spotify Connect czy Tidal. Ma możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z komputera lub dysku zewnętrznego w rozdzielczości do 192kHz/24bit oraz DSD 5.6MHz, z plików FLAC, ALAC, WAV, a także MP3. Można odtwarzać pliki wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z pamięci USB, korzystając z panela przedniego, lub korzystającz łączności Bluetooth bądź Airplay łączyć się z tabletem czy smartfonem.

NR1608 może również stać się częścią bezprzewodowego zestawu multiroom dzięki integracji z systemem HEOS. Korzystając z aplikacji HEOS (z którą można łączyć się bezpośrednio przy pomocy aplikacji sterującej Marantz Remote 2016) można połączyć się z dowolnymi głośnikami HEOS, znajdującymi się w dowolnym pomieszczeniu.

NR1608 posiada również prosty program konfiguracyjny Setup Assistant, który pomoże w instalacji, różnokolorowe terminale głośnikowe oraz inteligentny program ECO, pozwalający na zmniejszenie konsumpcji energii elektrycznej, bez strat na jakości działania systemu. NR1608 posiada również certyfikat Imaging Science Foundation, oraz pełny zestaw kontrolek niezbędnych do kalibracji obrazu video, umożliwiających technikom ISF na zaawansowaną kontrolę, a także stworzenie profili obrazu ISF Dzień/Noc.

NR1508 pod wieloma względami przypomina NR1608 ale ma mniejsze możliwości techniczne oraz funkcjonalne. Jest to urządzenie 5.2-kanałowe (moc 85 W na kanał) z sześcioma wejściami HDMI (w tym jedno z przodu). Amplituner jest kompatybilny z wszystkimi formatami 4K dla każdego wejścia HDMI, oraz dekoduje materiały w formatach Dolby True HD oraz DTS-HD w przypadku konwencjonalnych ustawień surround. Dostępny jest podstawowy set-up Audyssey MultEQ i kalibracja, jak również NR1508 można kontrolować przy pomocy aplikacji Marantz 2016 AVR. Możliwości NR1508 obejmują obsługę Bluetooth, Airplay oraz Ethernet/Wi-Fi, dostęp do stacji radia internetowego, strumieniowych serwisów muzycznych, czy też plików przechowywanych lokalnie. Obsługiwane są rozdzielczości do 192kHz/24bit oraz DSD5.6MHz. Dodatkowo, NR1508 posiada zintegrowaną funkcjonalność HEOS multiroom audio. Urządzenie posiada wyświetlany na ekranie Setup Guide i różnokolorowe terminale głośnikowe na tylnym panelu, aby ułatwić instalację, oraz Inteligentny Program ECO, który pozwala na oszczędzanie energii bez strat w jakości odtwarzania.

Natomiast niedostępna jest obsługa Dolby Atmos i DTS:X, kalibracja obrazu ISF, Audyssey MultEQ Editor app. Nie można też konwertować sygnału analogowego do HDMI ani przeskalowywać SD/HD do 4K.

[zdjęcie amplitunera Marantz NR1508]
[zdjęcie amplitunera Marantz NR1508 - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera Marantz NR1608]
[zdjęcie amplitunera Marantz NR1608 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl