Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ACOUSTICAL SYSTEMS - w dystrybucji Audio Systemu (11.05.2017)

Oferta Audio Systemu poszerzyła się o produkty niemieckiej marki Acoustical Systems.

Acoustical Systems to rodzinna firma, która rozpoczęła działalność w 1998 roku zajmując się początkowo selekcją i sprzedażą lamp NOS. Kilka lat później dodano do tego usługi indywidualnego projektowania systemów hi-end. W 2009 roku wprowadzono na rynek talerz odsprzęgający. Od roku 2010 skupiono się wyłącznie na projektowaniu i wytwarzaniu różnych akcesoriów związanych z gramofonami. Firma w swoich materiałach podaje, że jej produkty mają przesuwać istniejące granice jakościowe.

Unikalnym rozwiązaniem (a także własnością intelektualną głównego inżyniera projektu) jest krzywa tangencjalna UNI-DIN. Jest ona zastosowana wyłącznie w protractorach SMARTractor i UNI-Protractor. Ponadto firma ma w swojej ofercie The SMARTStylus - zupełnie nowe narzędzie ustawiania wkładki, pozwalające użytkownikowi na szybkie ustawienie azymutu, SRA i VTA, w ciągu 3-5 minut, bez długotrwałej pracy z mikroskopem.

Ramiona produkowane przez Acoustical Systems umożliwiają regulację SRA, VTA, azymutu, prędkości opadania i kąta mocowania główki, przy czym VTA można zmieniać podczas odtwarzania płyty. Ramiona mają konstrukcję zrównoważoną bocznie. Rurki ramion wykonane są z kompozytu tytanu i węgla, a przeciwwaga z wolnego od rezonansów węglika wolframu HD18. Płaszczyzna łożyska jest precyzyjnie poziomowana - niezależnie od podstawy ramienia i gramofonu. Wewnętrzne okablowanie ramion to przewody licowe z czystego srebra 5N z cienką izolacją teflonową.

Wkładki bazują na konstrukcji typu MC ze srebrnymi cewkami. Korpusy wkładek są wykonane z jednego litego kawałka materiału Timet 1100, który jest ultrawytrzymałym stopem tytanu. Każda wkładka wytłumiona. Stosowane jest też miejscowe tłumienie korpusów płynem, co daje unikalne zdolności transferu energii.

Wszystkie produkty Acoustical Systems są w całości projektowane, produkowane i montowane w Niemczech. Ceny są podane poniżej.

Ramiona:
Aquilar (10-calowe, black lub silver matt) ... 34.300 zł
Aquilar (10-calowe, black lub silver gloss) ... 37.300 zł
Axiom (12-calowe, black lub silver matt) ... 69.300 zł
Axiom (12-calowe, black lub silver gloss) ... 73.300 zł

Wkładki:
Archon ... 12.200 zł
Astron ... 20.100 zł
Aiwon ... 30.200 zł
Palladian ... 39.000 zł

Arche headshell ... 2.440 zł

Helox (docisk płyty) ... 2.440 zł

SMARTstylus ... 520 zł
SMARTractor ... 2.190 zł

[zdjęcie ramienia Acoustical Systems Aquilar]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl