Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

STAX - nowy, flagowy wzmacniacz słuchawkowy SRM-T8000 (10.05.2017)

Stax zaprezentował nowy, flagowy wzmacniacz słuchawkowy SRM-T8000. Będzie on dostępny w Polsce w drugiej połowie czerwca. Cena nie została jeszcze ustalona, jak zapewnia dystrybutor (Grobel Audio) nie przekroczy 30.000 złotych.

Oznaczenie literowe T w nazwie nawiązuje do starszych konstrukcji jak SRM T2. Nowy wzmacniacz dedykowany jest przede wszystkim do współpracy z referencyjnymi modelami słuchawek elskrostatycznych Staxa jak SR-009, SR-007 MK2, SR-L700.

SRM-T8000 to konstrukcja hybrydowa, w pełni symetryczna. W układzie wejściowym zastosowano podwójną triodę 6922. Lampy są montowane na osobnej płytce, a oprócz tego tłumiki drgań i ekranowanie minimalizują przenoszenie wibracji oraz zewnętrznych zakłóceń. Stopień wyjściowy to układ tranzystorowy pracujący w klasie A. Po raz pierwszy w historii w przypadku wzmacniaczy słuchawkowych Staxa zastosowano duży transformator toroidalny. Urządzenie ma niemagnetyczne, aluminiowe chassis.

Wzmacniacz wyposażony jest w cztery wejścia. Jedno z wejść jest w postaci XLR. Jedno z wejść jak na razie nie ma jeszcze określonej funkcjonalności. Stax rozważa zainstalowanie przetwornika cyfrowo-analogowego lub wejścia gramofonowego. Na wyposażeniu jest też funkcja Bypass - ominięcie regulacji głośności pozwala skorzystać z regulacji w innym urządzeniu.

Dane techniczne Stax SRM-T8000:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Stax SRM-T8000]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Stax SRM-T8000 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl