Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIO SOLUTIONS - bogate plany rozwojowe litewskiej firmy (9.05.2017)

Litewska firma Audio Solutions przedstawiła swoje plany dotyczące rozwoju oferty w niedalekiej przyszłości. Polską dystrybucję prowadzi Premium Sound.

Audio Solutions planuje wyjść poza swoją dotychczasową specjalizację, czyli produkcję kolumn głośnikowych. Do oferty mają dołączyć przewody, wzmacniacze, materiały akustyczne i źródła sygnału. Wzmacniacze audio i okablowanie mają się pojawić jeszcze w 2017 roku. W roku 2018 planowane jest wprowadznie na rynek serii produktów DSP z linią przedwzmacniaczy, odtwarzaczy plików cyfrowych z dysków SSD, a także korektorów akustyki pomieszczenia zaprojektowanych i produkowanych przez Audio Solutions. W ofercie mają się znaleźć produkty do użytku domowego jak i profesjonalnego, do studiów nagrań, kina domowego, przestrzeni publicznych. Celem firmy jest zapewnienie kompleksowej obsługi i dostarczenie kompletnych rozwiązań klientom.

Pojawi się też nowa linia kolumn Vantage (ich prezentacja jest planowana jeszcze w tym miesiącu na wystawie w Monachium). Od trzech lat flagowym produktem Audio Solutions są kolumny Vantage. Przez ten czas firma zaadoptowała nowe technologie i techniki produkcji, co daje szereg nowych możliwości. Znany już model Vantage pozostanie w produkcji.

Nowa seria Vantage ma zmienić pozycję marki na rynku, tak by nie była ona traktowana jako tańsza alternatywa dla konkurencyjnych firm. Nowe techniki produkcji mają zapewnić unikalny charakter kolumn, różnych od całej reszty. Zmniejszona będzie rola skóry jako materiału wykończeniowego. Pozostanie ona w użytku tylko w Vantage Classic. Zamiast tego wprowadzany jest bardzo wysokiej jakości winyl o dekorze plastra miodu. Jest to bardzo kosztowny materiał. Oprócz walorów estetycznych zapewnia on też powierzchnię twardszą niż malowana czy pokryta skórą. Kolejną technologią wdrożoną do produkcji jest druk 3D. Zastosowano profesjonalną, zamkniętą, wysokiej klasy maszynę CNC. Drukowana jest większość elementów z Vantage 5th Anniversary. Dzięki drukarce można wykonać element w ciągu kilku godzin i natychmiast go przetestować. Oprócz tego proces jest ekologiczny, a materiały podlegają w pełni recyklingowi. Drukarki 3D pozwalają tworzyć rzeczy bardzo skomplikowane gdzie klasyczne maszyny CNC tworzące w aluminium byłyby zbyt drogie lub wykonanie niektórych elementów za ich pomocą nie byłoby możliwe ze względu na stopień skomplikowania danej rzeczy.

Nowa linia Vantage będzie złożona z 6 modeli:
Vantage C - głośnik centralny, 2 * 6,5-calowy głośnik basowy, 2 * 6-calowy własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1-calowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
Vantage B - monitor z podstawką (Bookshelf), 1 * 8-calowy głośnik subbasowy, 1 * 6-calowy własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1-calowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
Vantage S - najmniejsza podłogówka, 1 * 8-calowy subbas, 2 * 5,25-calowy bas, 1 * 5-calowy własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1-calowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
Vantage M - średniej wielkości podłogówka, 1 * 10-calowy subbas, 2 * 6,5-calowy bas, 1 * 6-calowy własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1-calowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
Vantage L - największa podłogówka, 1 * 12-calowy subbas, 2 * 8-calowy bas, 1 * 8-calowy własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1-calowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
Vantage SUB - subwoofer aktywny z możliwością ustawienia jeden na drugim, 1 * 12-calowy sub w zamkniętej obudowie

Dostępne będą dwie opcje wykończenia:
- Klasycznie wyglądający Vantage
- Vantage 5th Anniversary w 2 kolorach (czarne malowanie strukturalne z pomarańczowymi obrysami i winylem w dekorze plastra miodu, białe malowanie strukturalne z pomarańczowymi obrysami i winylem w dekorze plastra miodu).

Nowa linia Vantage oprócz tego będzie miała następujące cechy konstrukcyjne:
- Technika samozamykających się obudów.
- Sztywniejsza konstrukcja z gęstszym wewnętrznym szkieletem.
- Niestandardowe falowody wysokiej prędkości.
- Niestandardowe mini tuby na głośnikach wysokotonowych.
- Lepsze umiejscowienie głośnika wysokotonowego w stosunku do słuchacza.
- Ustawienia poziomów głośnika wysokotonowego i średniotonowego zlokalizowane na tylnej ściance.
- Subwoofer z membraną grającą do dołu (również w modelu Bookshelf).
- Wysokiej klasy głośniki z papierowymi membranami.
- Pasmo głośnika średniotonowego 200-8000Hz.
- Terminale przystosowane do zasilania bi-wire dla wszystkich modeli (Vantage M posiada tri-wire).

[zdjęcie Audio Solutions Vantage 5-th Anniversary]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl